Selen Yalaz kimdir? Kaç yaşında? Haber Global Selen Yalaz instagram

06.03.2023
A+
A-
Selen Yalaz kimdir? Kaç yaşında? Haber Global Selen Yalaz instagram

Selen Yalaz Haber Global? Selen Yalaz kimdir? Kaç yaşında? Haber Global Selen Yalaz instagram

1993 yılında İzmir’de dünyaya geldi.

İlkokul ve ortaokulun ardından İzmir Bornova Koleji Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. Lise yıllarında şan eğitimi alarak TRT korolarında yer aldı. Bunun yanında spor ile de ilgilenerek voleybol oynadı.

2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne yüzde 70 burs ile girdi ve 2016 yılında bu bölümü tamamladı.

Daha sonra İngiltere’ye giderek Londra’da özel bir okulda İngilizce eğitim aldı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde sunuculuk, spikerlik ve diksiyon kurslarına katılarak sertifika sahibi oldu.

2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uluslararası Küresel Çalışmalar bölümünde yüksek lisansa başladı ve 2019 yılında yüksek lisansını tamamladı.

Çocukluk hayali olan gazetecilik mesleğini yapmak için üniversite yıllarındayken CNN Türk kanalında staj yapmaya başladı. Burada ana haber muhabiri olarak görev aldı. Yine üniversite yıllarında çeşitli medya kuruluşlarında yer aldı. Daha sonra Akıl Çemberi programında görev aldı. Cüneyt Özdemir ile 5N1K programında muhabirlik ve editörlük yaptı. Bunun yanında Dipnot.tv’de yazılar yazdı.

Cüneyt Özdemir’in sunduğu ve Youtube üzerinden yayın yapan Kalebodur ve Mimarlık ile Fark Yaratanlar programında yine editörlük görevini üstlendi. Ardından Demirören Haber Ajansı’nın 2 yıl boyunca Ankara’da diplomasi muhabirliğini yaptı. Şubat 2020 tarihinde Demirören Haber Ajansı’ndan ayrılarak Haber Global kanalına transfer oldu.

Haber Global’de muhabirlik kariyerini sürdürerek CHP ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi önemli alanların muhabirliğini yaptı. Yalaz, günümüzde hala Haber Global kanalındaki muhabirlik görevini sürdürmeye devam etmektedir.

You cannot copy content of this page