Selja kimdir? Selja Olayı nedir? Selja nereli, Selja Fotoğrafları ve Selja hangi idolleri öldürdü? İdol katili Selja kimdir?

20.04.2023
A+
A-
Selja kimdir? Selja Olayı nedir? Selja nereli, Selja Fotoğrafları ve Selja hangi idolleri öldürdü? İdol katili Selja kimdir?

Selja kimdir? Selja Olayı nedir? Selja nereli, Selja Fotoğrafları ve Selja hangi idolleri öldürdü? İdol katili Selja kimdir?

Selja, gururundan taviz vermeyerek daha da ileri gitmek istediğini söyledi ve ARMY gibi diğer zayıf fandomlara da saldırdı. Koreaboo ve Allkpop haber sitelerinde büyük grupların fandomları ile de tartıştı. Venny ve Rap Monster ile ilgili olan söylentiyi yayan kişi, Selja olduğunu Allkpop’un detayları burada.

Selja isimli bi hater BTS’in konserine vip bölümünden bilet aldığını, elinde silah olduğunu ve Jimin sahneye çıkıp Lie’ı söylerken onu öldüreceğini; Jungkook’un, BTS’in Brezilya’ya gittiği vakit bi kıza tecavüz ettiğini söyledi.

Öncelikle Selja Estonya’lı. Güney Kore‘deki fandom kültüründe idol, bir grubun üyesi olarak veya solo olarak K-pop alanında çalışan bir ünlüdür. K-pop idolleri, altında üretildikleri yıldız sistemi ve görseller, müzik, moda ve dansın bir karışımını temsil etme yetenekleri ile karakterize edilir.

Günaydın ARMY’ler!
Adım Prescillia, bir Fransız olarak 17 yaşındayım ve 2012 yılın Aralık ayından beri bir ARMY’yim. O günden beri, BTS’i her şeyden koruyorum ve kıskanç kişilerle veya boş konuşanlarla Facebook ve Twitter üzerinden yüzleşiyorum.

Geçtiğimiz günlerde, BTS’i kıskanan birisiyle yüzleştim.

Hayatımda bu kişiden daha da saygısız davranışlar da bulunan birisini görmedim. Selja adlı fanatizmin son örneğinde olan bir EXO-L’den bahsediyorum.

Başlangıçta sadece BTS hakkında birkaç eleştiriler yaptı ve tabii ki de BTS hakkında yazdığı yazılar beni güldürdü. Farklı şekillerde Jimin diyet yaptığı için ölmeyi hak ettiğini, Jin’in sendromlu göründüğünü ve Namjoon’un Kore dilinde ‘çirkin’ kelimesini tanımladığını söyledi. Şu şekilde yazmasına rağmen gittikçe popülerlik kazanmaya başladı ve binlerce takipçisi oldu; kötü yanı ise takipçileri söylediklerini onayladı.

Taehyun’un sübyancı, Jungkook’un kadın avcısı (hayranlara para vererek onlarla yatıyor) ve Jimin’in sürtük olduğuna dair söylentiler yayılmaya başladı. Bu söylentiler gün geçtikçe popüler bir hale geldi ve Twitter üzerinde tüm dünyaya yayıldı, hatta üyeler bile bunu görmüş olabilir. Selja, gururundan taviz vermeyerek daha da ileri gitmek istediğini söyledi ve ARMY gibi diğer zayıf fandomlara da saldırdı. Koreaboo ve Allkpop haber sitelerinde büyük grupların fandomları ile de tartıştı. Venny ve Rap Monster ile ilgili olan söylentiyi yayan kişi, Selja olduğunu Allkpop’un haberinde görebilirsiniz.
Ve Selja bu şekilde de durmayacak.

Twitter üzerinde tanıştığım Alman bir arkadaşım, bir EXO-L hesabı açarak özelden Selja ile yazacağını söyledi. (Bir ARMY isen, medeni bir konuşma yapacağını ve gerektiğinde sadece bir karşılık vereceğini biliyorsun.) Pazartesi günün akşam saatlerinde arkadaşım bir hesap açtığını ve özelden bir mesaj attığını söyledi. 16 saat sonra Selja’dan bir cevap aldı. Konuşma sırasında Selja, EXO popülaritesini kaybetmeyeceğini ve bu nedenden dolayı da onun durmayacağını söyledi.

Bunun ardından, Selja, Jungkook’un Brezilyalı bir hayrana tecavüz ettiğine dair bir söylenti hazırladığını söyledi. Kurbanı rolünü oynayacak olan Brezilayalı bir EXO hayranı dahi buldu. O da BTS’i yıkmak istiyor.

Her şeyin ötesinde, milyonlarca takipçi tarafından takip edilen hesaplara sahip olan Shawol, VIP, IGOT7, BUDDY ve SONE’ler ile ‘arkadaşlık’ ilişkisi içerisinde ve BTS’in itibarını mahvetmenin nihai amacı ile söylentiler yaymak istiyor.

You cannot copy content of this page