Selja gerçek mi? Selja kimdir? Selja hangi idolleri öldürdü? Selja neden idolleri öldürdü? Selja idol katili mi?

29.04.2023
A+
A-
Selja gerçek mi? Selja kimdir? Selja hangi idolleri öldürdü? Selja neden idolleri öldürdü? Selja idol katili mi?

Selja gerçek mi? Selja kimdir? Selja hangi idolleri öldürdü? Selja neden idolleri öldürdü? Selja idol katili mi?

Son zamanlarda K-pop dünyasında Selja çok fazla popüler olmuş durumda. Birçok kişi tarafından Selja’nın kim olduğu araştırılıyor. Selja aslında bir suçludur. Birçok K-pop sanatçısına özellikle BTS grubunda bulunan insanlara ölüm tehditleri savurması ile gündeme geliyor.

Uzun zamandır tehdit mesajları yayınlamayan Selja şimdi ise K-pop dünyasında dönen dedikodulara göre geri dönmüş. Bundan dolayı birçok hayran sevdikleri sanatçılar için oldukça çok korkuyor.

Kim Yo Shin ismiyle tanınan Selja’nın gerçek kimliğine dair hiçbir ipucu bulunmuyor. Bir söylentiye göre Kuzey Kore başkanı ile çekilmiş olduğu bir fotoğrafı bulunuyor. Ama bunun doğruluğu kesin değil, sadece bir söylenti olarak karşımıza çıkıyor.

Bu söylentilerin yanı sıra bazı K-pop sanatçılarının ölümlerinin nedenleri olarak da Selja gösteriliyor. Tabi bütün bunların kanıtlanmış bir geçerliliği bulunmuyor. Birçok kişiye göre bunlar şehir efsanesi olarak kabul ediliyor. Selja hangi idolleri öldürdü? Selja neden idolleri öldürdü? Selja idol katili mi?

Öncelikle Sulli’nin otopsi sonucundan başlayalım. Biliyorsunuz, yapılan ilk incelemede polisin karşılaştığı bulgular Sulli’nin intihar ettiğine işaret ediyordu. Ancak polis cinayet ihtimalini de düşünerek Sulli’nin cansız bedenine otopsi yapılmasını istemişti.

Yapılan otopsinin ilk bulguları Sulli’nin intihar ettiğini destekler nitelikte. Polis ayrıca eve zorla girildiğine dair bir ipucu olmadığını, Sulli’nin bedeninde de herhangi bir zorlama/darp izine rastlanmadığını belirtti. Sulli’nin intihar etmeden önce uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığına dair bir açıklama yapılmadı ancak polisin kısa süre içerisinde soruşturmayı bitirmeyi planladığı biliniyor.

İkinci gelişmemiz, Sulli’nin uzun bir süredir menajeri vasıtasıyla SM Entertainment yöneticilerinden kendisine siber zorbalık yapanlara karşı yaptırım uygulamalarını istemiş ama reddedilmiş olması.

Başlangıçta bu kişiler Ip adreslerinden takip edilmeye çalışılmış ama sırf kötü yorum yazmak için açılan yurt dışı bağlantılı hesaplar oldukları tespit edilince şirket işin peşini bırakma kararı almış. Sulli’ye de bunun zaman kaybı olacağı ve sorun yaratacağı söylenerek konuyu kapatması istenmiş. Anlayacağınız, nefret söylemleri karşısında Sulli’nin arkasında durması gereken SM Entertainment, sessiz kalmanın daha iyi bir strateji olacağına karar vermiş.
Üçüncü gelişme, Sulli’nin başına gelenlerden sonra genç kadının adına bir kanun tasarısı hazırlandığı ve 100 organizasyon ve 200 ünlünün “Sulli Kanunu” adı verilecek olan bu kanun tasarısının kabul edilmesine destek veriyor olduğu.

You cannot copy content of this page