Selva Demiralp kimdir? Kaç yaşında? Selva Demiralp evli mi? Eşi kim? Selva Demiralp vikipedi

22.06.2023
A+
A-
Selva Demiralp kimdir? Kaç yaşında? Selva Demiralp evli mi? Eşi kim? Selva Demiralp vikipedi

Selva Demiralp kimdir? Kaç yaşında? Selva Demiralp evli mi? Eşi kim? Selva Demiralp vikipedi Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Selva Demiralp kimdir? Kaç yaşında? Selva Demiralp evli mi? Eşi kim? Selva Demiralp vikipedi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Selva Demiralp, Koç Üniversitesi’nde Ekonomi Profesörü ve Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırmalar Forumu Direktörüdür.

Selva Demiralp Twitterda @SelvaDemiralp kullanıcı adı ile paylaşımlarına aktif olarak devam etmektedir.

Selva Demiralp 2000-2005 yılları arasında Merkez Bankası’nda iktisatçı olarak görev yaptıktan sonra Koç Üniversitesi İktisat bölümüne katıldı.

2013’ten 2019’a kadar Milliyet’e ( Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden biri) haftalık makaleler yazdı. Halen BBC Turkish News için yazmaktadır. Demiralp, geçtiğimiz on yıl içinde, aralarında Federal Rezerv, Avrupa Merkez Bankası ve Türkiye Merkez Bankası’nın da bulunduğu çeşitli merkez bankalarıyla kapsamlı etkileşimler yaşamıştır.

ECB’de danışman olarak çalıştı. Demiralp, Avrupa Komisyonu da dahil olmak üzere para politikası üzerine yaptığı araştırmalardan dolayı son derece rekabetçi hibeler aldı ‘ s Uluslararası Outgoing Fellowship (IOF) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından çok sayıda hibe Demiralp’ın araştırması önde gelen ekonomi dergilerinde yayınlandı.

Türkiye ekonomisi hakkındaki görüşleri The Wall Street Journal , The New York Times , The Financial Times , Reuters ve The Associated Press’te yer almaktadır .

Sizler için bizlerde Selva Demiralp kimdir? Kaç yaşında? Selva Demiralp evli mi? Eşi kim? Selva Demiralp vikipedi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page