Semahat Sevim Arsel kimdir? Nereli? Son hali? Semahat Sevim Arsel şirketleri, serveti, ne iş yapıyor?

15.06.2023
A+
A-
Semahat Sevim Arsel kimdir? Nereli? Son hali? Semahat Sevim Arsel şirketleri, serveti, ne iş yapıyor?

Semahat Sevim Arsel kimdir? Nereli? Son hali? Semahat Sevim Arsel şirketleri, serveti, ne iş yapıyor?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Semahat Sevim Arsel kimdir? Nereli? Son hali? Semahat Sevim Arsel şirketleri, serveti, ne iş yapıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Forbes’un bu yıl 37’nci kez Milyarderler Listesini yayınladı. Bu listede bazı Türk isimlerde yer alırken listeye göre Türkiye’nin en zengin dördüncü insanı Semahat Sevim Arsel oldu. Kendisi 1928 Ankara doğumludur. Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesidir. Semahat Arsel, Vehbi Koç ve Sadberk Hanım’ın en büyük çocuğudur. Semahat Sevim Arsel’in kardeşleri; Rahmi Koç, Suna Kıraç, Sevgi Gönül’dür. Semahat Sevim Arsel, Amerikan Kız Koleji’nden mezun oldu.

Sizler için bizlerde Semahat Sevim Arsel kimdir? Nereli? Son hali? Semahat Sevim Arsel şirketleri, serveti, ne iş yapıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

1964 – 1972 yılları arasında Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi olarak görev üstlendi. İngilizce ve Almanca bilen Arsel, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının kurucu üyesidir. Florance Nightingale Vakfı 2. başkanı ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu kurucusudur. TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)’in başkanlığını yaptı. 1956 yılında Nusret Arsel ile evlenen Semahat Sevim Arsel’in çocuğu yoktur. Şu anki dönemde, TURYAT ve SANERC (Semahat Arsel Nursing Educational & Research Center)’in Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2015 yılında açıklamış olduğu verilere göre 2014 yılında en fazla vergi veren 2. isim oldu. Koç Holding yönetim kurulu üyesi ve Vehbi Koç Vakfı yönetim kurulu üyesi Semahat Sevim Arsel ‘in 3 milyar dolarlık serveti bulunmaktadır. Arsel, bu servetle Türkiye’nin dördüncü en zengin insanı olmuştur.

You cannot copy content of this page