Semra Topçu kimdir? Semra Topçu kaç yaşında? Semra Topçu eşi kimdir?

21.08.2023
A+
A-
Semra Topçu kimdir? Semra Topçu kaç yaşında? Semra Topçu eşi kimdir?

Semra Topçu kimdir? Semra Topçu kaç yaşında? Semra Topçu eşi kimdir? Semra Topçu kaç kez evlendi? Semra Topçu kiminle evli? Semra Topçu Faruk Bildirici kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Semra Topçu kimdir? Semra Topçu kaç yaşında? Semra Topçu eşi kimdir? Semra Topçu kaç kez evlendi? Semra Topçu kiminle evli? Semra Topçu Faruk Bildirici kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, gazeteci Semra Topçu ile evlendi. Tecrübeli gazetecilerin nikah töreni Ankara Gazeteciler Cemiyeti salonunda gerçekleştirildi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteciler ve siyasetçiler ile çiftin yakınları katıldı.

Semra Topçu, 1972 yılının Ekim ayında aslen Erzurum’da dünyaya geldi. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Ankara’da tamamladı. Ardından Ankara Kanuni Lisesi’ni bitirmiş, 1993 yılında ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Mezun olduğu sene TRT bünyesinde muhabir olarak çalışmaya başlamış, ETV ve Flash TV ‘de muhabirlik yapmıştır.

1998 senesinde ETV Ankara Haber Müdürü olan Semra Topçu 2003 yılında ayrıldı ve eski Bakan olan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’in kitaplarını hazırlayarak, Özallı Yıllar ve Özal’dan Sonra isimleri ile iki kitap çıkarmıştır.

2011 yılında tekrar televizyon dünyasına geri döndü ve Halk TV Haber haber müdürü olarak çalışmaya başladı.

Ayrıca yine Halk TV ekranlarında Güne Başlarken isimli Haber kuşağı programını hazırlayıp sunmuştur. Uzun süre çalışmalarını sürdüren Topçu 1 Nisan sabahı Lale Özan Arslan’dan yayını devralmıştır. Ancak bir süre sonra avukatların geldiğini ve kanal reytinglerindeki düşüş sebebi ile iş akdiniz 01.04.2019 tarihi itibarıyla feshedilmiştir dendiğini, işten ayrılış sürecini bu şekilde dile getirmiştir.

Halk TV’den ayrılan Semra Topçu, daha sonra KRT televizyonuna geçerek mesleki hayatına burada devam etmektedir.

Faruk Bildirici, 10 Kasım 1956 yılında Gaziantep, Nizip’te doğdu. Ankara Üniversitesi Basın İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1980 Haziranıydı Cumhuriyet gazetesinde gazeteciliğe başladığında. 12 Eylül döneminde sıkıyönetim ve eğitim muhabirliği, 1983 seçimlerinden sonra da Başbakanlık, ANAP ve parlamento muhabirliği yaptı. Bir süre Haber Müdürlüğü görevinde bulunduğu Cumhuriyet’ten, Nisan 1992’de ayrıldı. Faruk Bildirici, 1980 yılından beri üniversiteden tanıştığı Serpil Özekmekçi ile evlidir. Elif ve Aslı adında 2 kızı vardır. Eşi Serpil hanım 6 Nisan 2016 tarihinde vefat etti. 19 Ağustos 2023 yılında Faruk Bildirici ile gazeteci Semra Topçu evlendi.

Sizler için bizlerde Semra Topçu kimdir? Semra Topçu kaç yaşında? Semra Topçu eşi kimdir? Semra Topçu kaç kez evlendi? Semra Topçu kiminle evli? Semra Topçu Faruk Bildirici kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page