Şemseddin Başak kimdir, nerelidir? Şemseddin Başak nerede yaşıyor? Vikipedi? Şemseddin Başak hkbd nedir?

26.04.2023
A+
A-
Şemseddin Başak kimdir, nerelidir? Şemseddin Başak nerede yaşıyor? Vikipedi? Şemseddin Başak hkbd nedir?

Şemseddin Başak kimdir, nerelidir? Şemseddin Başak nerede yaşıyor? Vikipedi? Şemseddin Başak hkbd nedir?

Şemseddin Başak HKBD Barış Başkanıdır. Şemseddin Başak’ın mensubu olduğu iki büyük soylu aşıret sipki buruki amca oğlları dünyanın en büyük iki soylu kahram aşireti. Ağrı,Iğdır Van muş Diyarbakır’dan ülkenin dört bir yanına dağılan Sipki Sipkan VE Buruki Burukan bu iki Aşiret Amca Cocuklarıdır. Her iki Amca Çocuklarının Sipki Buruki ailesinin büyük bir bölümü de yurtdışında yaşıyor. Yalnızca İstanbul’da bir milyon Sipki Buruki var. Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe boy gösteriyor. Aile büyüklerinden birinin dediği gibi: “Hepimiz dönsek AĞRI IĞDIR ‘de ayak basacak yer kalmaz.” ‘Onlar ki havada kuş kadar çokturlar…’ Şemseddin Başak kimdir, nerelidir? Şemseddin Başak nerede yaşıyor? Vikipedi? Şemseddin Başak hkbd nedir?

Halkların Kültürel Barış Derneği (HKBD) Başkanı Şemseddin Başak, HKBD Barış Başkanı olarak görev yapmaktadır. Şemseddin Başak, iki büyük soylu aşiret olan Sipki ve Buruki amca oğulları mensubu olarak bilinmektedir.

Şemseddin Başak, Sipki ve Buruki aşiretlerine mensup bir lider olarak bilinmektedir. Bu iki büyük aşiret, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş gibi farklı illerde yerleşik olarak bulunmaktadır. Ayrıca yurtdışında da büyük bir Sipki Buruki nüfusu bulunmaktadır, özellikle İstanbul’da bir milyonu aşkın Sipki Buruki ailesi bulunmaktadır.

Aşiret kökeni, tarihsel ve kültürel bir geçmişe sahiptir ve ülkemizde hala önemli bir sosyal ve kültürel yapıya sahiptir. Aşiretler, ekonomik, siyasal ve kültürel alanlarda etkili olabilmekte ve ortak tepkiler verebilmektedir.

Şemseddin Başak, aşiret kökenine dayalı olarak liderlik yetenekleri ile ön plana çıkmış bir isimdir. Aşiretlerin toplumsal ve ekonomik hayatta etkili olduğu bölgelerde inşaat sektöründe faaliyet gösteren birçok Sipki Buruki aile üyesi bulunmaktadır. Şemseddin Başak da, aşiret kökenine bağlı olarak liderlik pozisyonunu kullanarak, barışçıl politikalar ve eşitlikçilik temelinde ilerlemeyi hedefleyen bir figür olarak tanınmaktadır.

You cannot copy content of this page