Sencer Solakoğlu Kimdir? Nerelidir? Sencer Solakoğlu eşi, çiftliği, serveti

10.05.2023
A+
A-
Sencer Solakoğlu Kimdir? Nerelidir? Sencer Solakoğlu eşi, çiftliği, serveti

Sencer Solakoğlu Kimdir? Nerelidir? Sencer Solakoğlu eşi, çiftliği, serveti

Sencer Solakoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Sencer Solakoğlu”ndan söz edeceğiz.

Sencer Solakoğlu, TÜSEDAD (Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği) yönetim kurulu başkanıdır.

Sencer Solakoğlunun eşi Ayça Solakoğlu’dur.

Sencer solakoğlu ,Bursa’nın Karacabey ilçesindeki feyz hayvancılık’ın sahibidir.

2009 senesinde de bu çiftliği kurmuştur. çiftçi tv aracığıyla “izle feyz al” adında hayvancılıkla alakalı bir program yapmaktadır

Sencer Solakoğlu ilkokul 5. sınıftan itibaren İsviçre’de eğitim görmüştür. Buradaki eğitiminin ardından Amerika’da lisans ve yüksek lisans yapmıştır. Sencer Solakoğlu, 2009 yılında ailesi ile birlikte FeyzSüt isimli bir şirket kurdu.

Sencer Solakoğlu Kimdir?

İlkokul beşinci sınıftan itibaren İsviçre’de eğitim gören Sencer Solakoğlu, buradaki eğtiminin ardından Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bursa’da tarımcılık yapan Sencer Solakoğlu, aynı zamanda Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiriciliği (TÜSEAD) Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Sencer Solakoğlu, 2009 senesinde ailesi ile birlikte FeyzSüt isimli bir şirket kurdu ve bu şirketin resmi internet sitesinde çiftliğin 2009 senesinde Solakoğlu ailesi tarafından Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulduğu, işin başında üretimden sorumlu kişinin Sencer Solakoğlu olduğu, finansal yönetimin ise eşi Ayça Solakoğlu tarafından yürütüldüğü belirtiliyor.

FeyzSüt, üretime başlamasından kısa bir süre sonra ivme kazanmış ve 2012 yılında tarımsal üretim faaliyetlerinin de başlaması ile günümüzde 2000’den fazla büyükbaş hayvanla süt üretimine devam etmektedir.

Öte yandan Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulan çiftlik, şehrin ilk hastalıktan uzak ve Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan çiftliği olmuştur. Şirket hedefini ise “kaliteli, verimli ve aynı zamanda iktisadi olarak sürdürülebilir bir çiftlik olmak” olarak belirliyor. Bu hedef doğrultusunda şirketin temel prensibi ise ailece bifiil işin başında olmak.

Uzun süre yurt dışında yaşamasından dolayı birkaç yabancı dili rahatlıkla konuşan Sencer Solakoğlu, aynı zamanda işinin ehli bir kişi. Yapmış olduğu “Feyz Al” isimli programda tarım ve hayvancılığa dair teknik bilgilerini konuşturan ve izleyenleri adeta hipnoz eden Sencer Solakoğlu, ülkenin tarım ve hayvancılık alanında ciddi potansiyeli olduğunu ancak bu potansiyelin yeterince değerlendirilmediğinden dem vuruyor.

Üslubu, işine olan sevgisi ve işi üzerindeki bilgisi üst düzey olan Sencer Solakoğlu, sahip olduğu bilgi ve birikimi ile ülkenin tarım ve hayvancılık sektörüne başat ülkelerden biri olmasını rahatlıkla sağlayabilecek bir kapasitede.

Sencer Solakoğlu, özellikle Türkiye’deki tarım ve hayvancılık sektöründe yapılan yanlışlıklar ve izlenen politikanın yetersiz olmasını açıklamalarında sık sık dile getirmiş ve Bakan Bekir Pakdemirli ile bir sürtüşme yaşamıştır.

Hükümet ile arası açılan Sencer Solakoğlu’na önce “Nişantaşı Çiftçisi” yakıştırması yapılmış, çiftliği 5 kez denetilmiş, AB lisansı elinden alınmış ve son olarak 5 yıl boyunca tarım ve hayvancılık desteğinden mahrum bırakılmıştır.

Türkiye’de hiçbir başarının cezasız kalmayacağını kanıtlar nitelikteki bu olaylar sonrasında sosyal medyada pek çok kişi Sencer Solakoğlu’na desteklerini açıklarken Solakoğlu ise sevdiği işi yapmaktan uzak durmayacağını açıkladı.

Sencer Solakoğlu ile İlgili Aramalar

Google’da arama yapan kullanıcılar Sencer Solakoğlu ile ilgili arama yaparken aynı zamanda şunları da aradı;sencer solakoğlu kimdir nerelidir, ayça solakoğlu kimdir, sencer solakoğlu eğitimi, sencer solakoğlu kaç yaşında, sencer solakoğlu iletişim, sencer solakoğlu instagram, sencer solakoğlu çiftliği nerede, sencer solakoğlu fox.a

You cannot copy content of this page