Sera Kadıgil kimdir nerelidir? Sera Kadıgil Ermenimi? Alevi mi?

12.05.2023
A+
A-
Sera Kadıgil kimdir nerelidir? Sera Kadıgil Ermenimi? Alevi mi?

Sera Kadıgil kimdir nerelidir? Sera Kadıgil Ermenimi? Alevi mi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Sera Kadıgil kimdir nerelidir? Sera Kadıgil Ermenimi? Alevi mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Sera Kadıgil, 29 Kasım 1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Gümüşhane Kelkitli olan Sera Kadıgül’ün tam adı Saliha Sera Kadıgil Sütlü’dür.

Sera Kaıdgil, Vefa Lisesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

Yüksek lisansını aynı üniversitede özel hukuk alanında 2010 yılında bitirdi. İngiltere’nin başkenti Londra’da Queen Mary Üniversitesi’nde sinema eserleri üzerine çalışmalar yaptı.

Mezuniyetinin ardından İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yaptı. Mesleğinin yanı sıra siyasetin içerisinde de olan Sera Kadıgil, CHP Kadın Kollarında bulundu.

Ardından 3 dönem parti meclisinde görev aldı. Hemen sonrasında ise 2018 Genel Seçimlerinde CHP milletvekili olarak meclise girdi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliğinde bulundu.

Sera Kadıgil, aynı zamanda 2011 senesinde Tolga Sütlü ile dünya evine girdi. Ayrıca Kadıgil, iyi derecede İngilizce biliyor.

You cannot copy content of this page