Serdar Ahıskalı kimdir ne iş yapar? Serdar Ahıskalı eşi? Serdar Ahıskalı nereli, kaç yaşında?

13.12.2022
A+
A-
Serdar Ahıskalı kimdir ne iş yapar? Serdar Ahıskalı eşi? Serdar Ahıskalı nereli, kaç yaşında?

Serdar Ahıskalı Kimdir? Serdar Ahıskalı vikipedi, Serdar Ahıskalı eşi, evi, Serdar Ahıskalı nereli, kaç yaşında? Lale Manço Serdar Ahıskalı ne zaman evlendi?

Lale Mançonun eşidir. Barış Manço 1 şubat 1999 tarihinde vefat etti.

Barış Manço’nun vefatından dört yıl sonra 9 ağustos 2003’te Serdar Ahıskalı ile evlendi.

Serdar Ahıskalı ile evlendikten sonra ise mahkeme kararı ile ismini 52 yıl sonra ad ve soyadını birleştirerek Lalemanço Ahıskalı olarak değiştirdi.

Barış Manço, Türk sanatçı; aranjör, şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı ve sunucusu, köşe yazarı Devlet Sanatçısı ve kültür elçisi. Türkiye’de rock müziğin öncülerinden, Anadolu Rock türünün kurucuları arasında sayılır.

Takvimler 2003 yılını gösterdiğinde manşetlerde yazan haber şu şekilde idi. Serdar Ahıskalı’yla 9 Ağustos’ta evlenecek olan Lale Manço, “Evlenirim, boşanırım… kimi ne ilgilendirir!..” dedi

Lale Manço “Hayatımı yaşamak ve mutlu olmak benim de hakkım. Kimseye hesap vermek zorunda değilim” şeklinde konuştu…

Barış Mançonun ölümünün 23. yılnıda Lale Manço Ahıskalı, Barış Manço’nun ölüm yıl dönümünde çok özel açıklamalar yaptı.

“Kendimi çok şanslı görüyorum onunla evlendiğim için, Barış benim okulumdu” diyen Manço, ünlü sanatçıyı çok özlediğini, adının geçmediği bir gününün bile olmadığını söyledi. Barış Manço’nun ülkesini çok seven biri olduğunu belirten Lale Manço Ahıskalı, “O evrensel bir sanatçıydı ama Türkiye’yi de gittiği her yerde yanında götürürdü, yurt dışında verdiği her konserde, yabancı televizyon söyleşilerinde Türkiye’yi anlatırdı” dedi.

Serdar Ahıskalı kimdir ne iş yapar? Serdar Ahıskalı eşi? Serdar Ahıskalı nereli, kaç yaşında?

Lale Manco Ahiskali instagramda @laylo3 kullanıcı adı ile bulunuyor ve 7 bin küsür takipçisi var 11 mart 2022 itiabriyle.

You cannot copy content of this page