Şermin Yaşar kimdir? Kaç yaşında? Köy evi nerede? Şermin Yaşar ilk eşi kimdir? Eşi neden öldü?

03.07.2023
A+
A-
Şermin Yaşar kimdir? Kaç yaşında? Köy evi nerede? Şermin Yaşar ilk eşi kimdir? Eşi neden öldü?

Şermin Yaşar kimdir? Kaç yaşında? Köy evi nerede? Şermin Yaşar ilk eşi kimdir? Eşi neden öldü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Şermin Yaşar kimdir? Kaç yaşında? Köy evi nerede? Şermin Yaşar ilk eşi kimdir? Eşi neden öldü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya Berlin’de dünyaya gelmiştir. Aslen Bilecikli olan yazar göçmen bir ailenin kızı olmaktadır. Çocukluk yıllarında ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönen yazar memleketi Bilecik’in Kınık ilçesine yerleşmiştir.

Lisans eğitimini Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ nde tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan yazar bir süre reklam metin yazarlığı yapmıştır.

2009-2017 yılları arasında Nejat Çarkacı ile evli olan yazarın bu evliliğinden Tuna ve Mete isimlerinde iki oğlu, Nâme isminde de bir kızı bulunmaktadır. 2018 yılında ikinci evliliğini yaptığı Prof. Dr. Nedim Arda ise nikahtan 3 ay sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

Ankara’da yaşamını sürdüren Şermin Yaşar kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Çocuklarının doğumu ile birlikte anneliği hayatının merkezine alan Şermin Yaşar bir yandan sosyal medyada annelik deneyimlerine dair aktif paylaşımlar yaparken diğer yandan ilk kitabı ‘‘Başlarım Şimdi Anneliğe’’ yi kaleme almıştır.

Bu kitap ilk kitabı olarak 2015 yılında raflardaki yerini almıştır. Daha sonra yazarlığa üretken bir şekilde devam eden yazar içten dili ve çocuklarına karşı duyduğu yoğun empati duygusu ile annelere ilham olması amacıyla Oyuncu Anne adlı kitabını aynı yıl yayımlamıştır. Bu kitabı ile yazarlık kariyerindeki en büyük yankıyı uyandıran yazar günümüzde hem çocuklar hem de yetişkinler için yazdığı pek çok güçlü eser bulunmaktadır.

Sizler için bizlerde Şermin Yaşar kimdir? Kaç yaşında? Köy evi nerede? Şermin Yaşar ilk eşi kimdir? Eşi neden öldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page