Sevil Sabancı kimdir? Ne iş yapıyor? Sevil Sabancı kaç yaşında? Sevil Sabancı serveti, eşi, çocuğu?

11.06.2023
A+
A-
Sevil Sabancı kimdir? Ne iş yapıyor? Sevil Sabancı kaç yaşında? Sevil Sabancı serveti, eşi, çocuğu?

Sevil Sabancı kimdir? Sevil Sabancı kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sevil Sabancı hayatı ve biyografisi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Sevil Sabancı kimdir? Sevil Sabancı kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sevil Sabancı hayatı ve biyografisi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

4 Ocak 1973 günü, İstanbul’da dünyaya gelen Sevil Sabancı , Sabancı ailesinin üçüncü nesil üyesi Türk iş insanıdır. Türkiye’nin ikinci büyük endüstri ve finans şirketi Sabancı Holding’in kurucusu Sakıp Sabancı’nın üçüncü çocuğudur. Marmara Üniversitesi işletme mezunudur. Mezuniyetin ardından ailesine ait şirkette çeşitli görevlerde çalışmaya başladı. 1997 yılında Sabancı Holding yönetim kuruluna girdi. Annesi Türkan Sabancı tarafından kurulan Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu yönetim kurulu üyesi oldu. Turizm sektörüne girdi. Sevil Sabancı 1991 yılında Eran Tapan ile evlenmiştir. Çiftin evliliği 3 yıl sürmüştür. Sevil Sabancı, Melisa Tapan adlı bir kız çocuğuna sahiptir.

Sizler için bizlerde Sevil Sabancı kimdir? Sevil Sabancı kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sevil Sabancı hayatı ve biyografisi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page