Shopier WordPress entegrasyonu

17.01.2024
A+
A-
Shopier WordPress entegrasyonu

Shopier üye olduktan sonra (masaüstü bilgisayarlara göre) sol yan taraftaki menüden “Entegrasyonlar” bağlantısını ve onun içindeki “Modülleri Yönet” bağlantısını açın.

Açılan sayfada modül dosyalarını göreceksiniz. Bu dosyalardan hangisi sizin web sitenize uygunsa ona ait eklenti dosyasını indirmeniz gerekiyor. Mesela OpenCart, WooCommerce, PrestaShop benim gördüklerimden bazıları. Ben Woocommerce eklentisi kullanarak devam edeceğim için onu indiriyorum.

  1. İlk önce WordPress admin panelinize giriş yaparak sayfanın sol tarafında bulunan menüde “Eklentiler > Yeni Ekle” seçeneğine tıklayın.
  2. Daha sonra açılan sayfada en üstte sol tarafta bulunan “Eklenti Yükle” butonuna tıklayın.
  3. Ardından “Dosya Seç” butonuna tıklayarak indirdiğiniz Zip uzantılı Shopier modülünü seçerek yükleyin.
  4. Modül yüklendikten sonra “Etkinleştir” butonuna tıklayarak modülü etkinleştirin.
  5. Sonra WordPress admin panelinizde “WooCommerce > Ayarlar” menüsüne giriş yapınız.
  6. Burada Ödeme Yöntemleri bölümünde “Kredi Kartı ile Ödeme” seçeneğine tıklayınız.
  7. Açılan sayfada “Shopier’i Etkinleştir” seçeneğine tıklayınız.
  8. Sonra API Kullanıcı ve API Şifre alanlalarına Shopier hesabınızdaki “Entegrasyonlar > Modül Yönetimi > Modül Ayarları” bölümündeki API Kullanıcı ve API Şifre bilgilerini yapıştırınız.
  9. Son olarak WordPress admin panelinizde Shopier ayarlarının bulunduğu sayfada alt tarafta belirtilen Geri Dönüş URL bilgisini Shopier hesabınızdaki “Entegrasyonlar > Modül Yönetimi > Modül Ayarları” bölümündeki Geri Dönüş URL yapıştırıp kaydediniz.

Bu aşamada kurulum tamamlanmıştır. WordPress admin panelinizde 1 TL’lik bir ürün listelemesi yapıp, test amaçlı satın alabilir, ardından Shopier hesabınız üzerinden iade edebilirsiniz.

Böylece WordPress web sitemize bir Shopier eklentisi kurmuş oluyoruz. Yani Shopier WooCommerce entegrasyonunu tamamlıyoruz. Bu aşamadan sonra ilk satışınızı yaparken bağlanma sorunu ortaya çıkabilir. (Ben ilk satışımı yaparken bir bağlantı sorunu yaşamıştım) Böyle bir durum olursa Shopier ile irtibata geçmelisiniz.

You cannot copy content of this page