Sibel Suiçmez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Sibel Suiçmez eşi kimdir?

03.06.2023
A+
A-
Sibel Suiçmez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Sibel Suiçmez eşi kimdir?

Sibel Suiçmez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Sibel Suiçmez eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Sibel Suiçmez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Sibel Suiçmez eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Trabzonlu iş insanı ve eski Trabzonspor Başkanı Ahmet Celal Ataman’ın kızı Sibel Suiçmez, Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve ardından Trabzon Barosu’nda staj yaptı. PTT Başmüdürlüğü’nde avukat olarak çalışırken aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde akademisyenlik yaptı. Eşi’nin akademik çalışmaları nedeniyle 4.5 yıl boyunca İngiltere’de yaşadı.

Suiçmez, Araklıspor Kulübü’nde yönetici olarak görev yaptı ve kısa bir süre başkanlık yaptı. Ayrıca SHP ve CHP’de siyasi faaliyetlerde bulundu.

1999 yılında DSP’den Trabzon Belediye Başkan adayı oldu ve DSP’de il başkanı ve parti meclis üyesi olarak görev yaptı. Ekim 2016’da Trabzon Barosu Başkanı olarak seçildi ve kaydedilen ilk kadın başkan oldu. Ancak Şubat 2022’de Trabzon Barosu Başkanlığı’ndan istifa etti ve Türkiye Barolar Birliği’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.

Suiçmez, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için CHP’den Trabzon Milletvekili 1. sıra adayı oldu.

Sizler için bizlerde Sibel Suiçmez kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Sibel Suiçmez eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page