Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal’ın babası kimdir? Sinem Ünsal’ın kardeşi kimdir?

05.09.2022
A+
A-
Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal’ın babası kimdir? Sinem Ünsal’ın kardeşi kimdir?

Sinem Ünsal kimdir? Sinem Ünsal’ın babası kimdir? Sinem Ünsal’ın kardeşi kimdir?

Sinem Ünsal, 21 Haziran 1993 tarihinde Azeri kökenli bir baba ve Çerkez kökenli bir annenin ikinci çocuğu olarak İzmir‘de doğmuştur. Asker olan babası sayesinde birçok şehir dolaştı. Üniversite eğitimine kadar İzmir, Foça’da yaşadı. 2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Bölümü’nde çift-ana dal lisans programını tamamladı. Müfit Aytekin Atölye’de özel kurslarla oyunculuk eğitimi aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul‘a yerleşti.

2016 yılından itibaren TV dizilerinde rol almaya başlayan Sinem Ünsal, 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla tiyatro oyunlarında rol almaya başladı.

Sinem Ünsal, 2016 yılında Çoban Yıldızı adlı dizide Güneş karakterini canlandırırken Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Menderes Samancılar, Serhat Özcan ile birlikte rol aldı.

2018 – 2019 yıllarında Kızım dizisinde Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız, Tugay Mercan, Serhat Teoman, Suna Selen, Selin Şekerci ile birlikte rol aldı.

2019 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan‘ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa karakterini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan yer aldı.

Gizem Ünsal kimdir? Gizem Ünsal’ın babası kimdir? Gizem Ünsal’ın kardeşi kimdir?

Gizem Ünsal Kimdir?

1990, İstanbul doğumlu Gizem Ünsal, 2017 yılından itibaren film ve dizilerde rol almaya başladı. Fazilet Hanım ve Kızları dizisinden sonra Bize Müsade filminde oynadı. 2010 yılında rol aldığı Yarım Kalan Aşklar dizisinde Ece karakterini canlandırdı. Asiye Kocaman Ajansın kayıtlı oyuncusu olan Gizem Ünsal, yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page