Somalani Skilachi kimdir? Skilachi ne demek? Skilachi beşiktaş? Domalani Skilachi kimdir? Kutsal damacana?

31.07.2023
A+
A-
Somalani Skilachi kimdir? Skilachi ne demek? Skilachi beşiktaş? Domalani Skilachi kimdir? Kutsal damacana?

Somalani Skilachi kimdir? Skilachi ne demek? Skilachi beşiktaş? Skilachi Hangi takımlarda oynadı? Skilachi Kutsal damacana? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Somalani Skilachi kimdir? Skilachi ne demek? Skilachi beşiktaş? Hangi takımlarda oynadı? Kutsal damacana? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle. Domalani Skilachi kimdir?

Salvatore Schillaci, forvet pozisyonunda oynayan ve Totò lakabıyla anılan İtalyan eski millî futbolcudur.

1990 FIFA Dünya Kupası’nda attığı 6 golle turnuvanın gol kralı olurken İtalya millî futbol takımı ile üçüncülük sevinci yaşamıştır.

1 Aralık 1964 tarihinde Sicilya’nın San Giovanni Apostolo adlı kasabasında dünyaya gelen Toto Schillaci, İtalyan mafyasının hüküm sürdüğü bu kasabada çocukluğunu geçirdi.

Fakir ve sefil halde olan vatandaşların yaşadığı bu bölgede, çocukların oyun oynayıp sosyalleşebileceği bir oyun alanı veya eğitim alabilecekleri iyi bir okul bulunmuyordu. Yaşadıkları bu kötü çevreden kurtulmak isteyen çocukların sığındığı tek aktivite mahalle futboluydu. Yeteneğiyle yaşıtlarının arasında hemen fark edilen Toto Schillaci, yerel takımların alt yapısında oynamaya başladı.

Belki de yaşadığı çevrenin etkisinden olacaktır; mazlum ve sessiz bir karaktere sahip olan 10’lu yaşlardaki bu çocuğun, o dönemde bir sezonda 11 tanesi tek maçta olmak üzere 75 gol attığına dair efsaneler vardır ancak bunlar hiçbir zaman kanıtlanamamıştır.

17 yaşına geldiğinde o bölgenin amatör takımlarından olan Amat Palermo, Schilacci’yi kadrosuna kattı. Burada da gollerine devam eden Toto, Sicilya’da Palermo’nun ezeli rakibi olan Messina tarafından istendi ve burada profesyonel kontrata imza attı.

Sizler için bizlerde Somalani Skilachi kimdir? Skilachi ne demek? Skilachi beşiktaş? Skilachi Hangi takımlarda oynadı? Skilachi Kutsal damacana? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Schillaci’nin Messina’ya imza attığı yıl takım Serie C2’den C1’e yükseldi. Schillaci, Messina’daki ilk yıllarında forma şansı bulamadı. 1984 yılında Messina’yı daha önceden de çalıştıran Francesco Scoglio göreve geldi ve o yıl 19 yaşına basan Toto Schillaci’ye forma şansı vermeye başladı.

O yıl ligi 3.sırada bitiren Messina, son maçta Serie B şansını kaçırdı. Bir sezon sonra ise Serie C’yi şampiyon tamamladılar ve Serie B’nin yolunu tuttular. Schillaci o sezon attığı 11 golle Messina’nın şampiyon olmasında en büyük pay sahiplerinden biriydi.

You cannot copy content of this page