Nejla Su Ava kimdir, nerelidir? Su Ava kaç yaşında? Nerede yaşıyor? Evli mi? Eşi kim?

05.06.2023
A+
A-
Nejla Su Ava kimdir, nerelidir? Su Ava kaç yaşında? Nerede yaşıyor? Evli mi? Eşi kim?

Nejla Su Ava kimdir, nerelidir? Su Ava kaç yaşında? Nerede yaşıyor? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Nejla Su Ava kimdir, nerelidir? Su Ava kaç yaşında? Nerede yaşıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Çanakkalede yaşamaktadır. @bakkalleyla kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Kendisi İstanbul’dan göç edip doğa ile bütünleşen bir öğretim üyesi, Eski bir öğretim üyesi olan Ava, “Ahlat ağacının altına bir derslik yaptım. Asli işimin hâlâ öğretim üyeliği olduğunu düşünüp, öğretmenliği bırakmadım” diye anlatıyor. Eski öğretim üyesi olan Su Ava, şehir hayatını, kurumsal kimliğini bırakıp köye yerleşti. Üniversiteyi, bahçesindeki ahlat ağacının altına taşıdı.

Her zaman şu sözler ile dile getiriyor bu durumu. Evet, hayatım bir çok zorlukla geçti ve o zorluklardan kurtulabileceğim de yok gibi ama insanın kendini gerçekleştirme serüveni kolay bir yol değil. Mutluluk kesinlikle kendini gerçekleştirmek, amacını bulmak ve o amaç için korkusuzca ilerlemek benim için. Genel olarak ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ diyorum hayat yolumda. Mutluyum.

Sizler için bizlerde Nejla Su Ava kimdir, nerelidir? Su Ava kaç yaşında? Nerede yaşıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Nejla Su Ava… Eğitimini yurtdışında tamamlamış bir seslendirme sanatçısı, reklamcı, müzisyen, çevirmen ve akademisyen. Şehir hayatının gerçekleriyle yüzleşip “Ben ne yapıyorum?” deyip köye göç ediyor.

Tüm iyi niyet ve romantik duygularıyla üretmeye başlıyor fakat hikayesi köyde de toz pembe ilerlemiyor. Burada da başka gerçeklerle yüzleşiyor. Köy çocuklarına gönüllü öğretmenlik yapıyor, ekolojik tarım ve hayvancılık yapıyor, engelli hayvanlara yuva ve yemek sağlıyor, çeşitli meslek dallarından dostlarını köye getirip köy çocuklarına meslek yönlendirmeleri yapıyor, onlara İngilizce öğretiyor, üniversiteye hazırlıyor… ve bu insan saldırılara, sabotelere ve iğrenç iftiralara maruz kalıyor… Yılmıyor, ayakta ve mücadelesine devam ediyor. Çünkü O sadece bir çocuğun bile hayatının değişmesinin ülkede neleri değiştirebileceğini çok iyi biliyor! İyi ki varsın Nejla Su Ava. İnşallah senin gibi yüce gönüllü insanların sayısı artar…

Tolga Yalçın

İnstagram hesabı: @bakkalleyla

You cannot copy content of this page