Süfyan siyaseten mağlup edilemeyecek risale? Süfyan kaç yıl hüküm sürer?

29.05.2023
A+
A-
Süfyan siyaseten mağlup edilemeyecek risale? Süfyan kaç yıl hüküm sürer?

Süfyan siyaseten mağlup edilemeyecek risale? Süfyan kaç yıl hüküm sürer? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Süfyan siyaseten mağlup edilemeyecek risale? Süfyan kaç yıl hüküm sürer? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Süfyan ne demek: Süfyan, hadislerde ahir zamanda Mehdi’den önce çıkıp Müslümanlara zulmedeceği ileri sürülen bir tirandır. Süfyani İslami eskatolojide kötü bir figürdür, genellikle hadislerde bozgunculuk ve fitne yayacak bir zorba olarak tasvir edilir. Şia hadislerine göre Süfyani Receb ayında çıkacaktır. Tahmini çıkış yeri Şam’dır. İlgili rivayetler hem Sünni, hem de Şii hadislerinde mevcuttur.

Bir hadiste hakkında şöyle bir ifade vardır: “Ahir zamanda bir adam çıkacak ve ona Süfyan denilecek.” Sahih hadislerde bildirildiğine göre Süfyan ahir zamanda gelecek ve İslam’ı yok etmeye çalışacak münafık bir varlıktır.”

Emevi hanedanında Süfyan ve Mervan’dan gelen iki kol bulunuyordu. “Süfyid kolunun bir üyesi”, Abbasilerin devrilmesine ve Emevi hanedanının yeniden kurulmasına öncülük etmek üzereydi. Abbasilerin destekçileri bunu, iyi Müslümanları öldürecek olan bir Deccal figürüne dönüştürdüler. asrın imamı ve müceddidi Bediüzzaman Hazretleri, Resul-i Ekrem’in (asm) manevî emri anlamındaki, “O zamana yetiştiğiniz zaman, siyaset cânibiyle onlara galebe edilmez; ancak manevî kılıç hükmünde i’caz-ı Kur’ân’ın (Kur’ân’ın mu’cizeliğinin) nurlarıyla mukabele edilebilir.” Hadisine uyarak, dine hizmet için girdiği siyasî faaliyetleri terk etti, hiçbir dinî ve dünyevî menfaate alet edilmeyecek şekilde iman ve Kur’ân hizmetine program olan Risale-i Nur’u telif ederek tamirata başlar.

Sizler için bizlerde Süfyan siyaseten mağlup edilemeyecek risale? Süfyan kaç yıl hüküm sürer? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page