Süleyman Bülbül kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Süleyman Bülbül Alevi mi?

17.11.2023
A+
A-
Süleyman Bülbül kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Süleyman Bülbül Alevi mi?

Süleyman Bülbül kimdir? Süleyman Bülbül Nereli? Süleyman Bülbül Kaç yaşında? Süleyman Bülbül Alevi mi? Süleyman Bülbül evli mi? Süleyman Bülbül eşi kimdir? Süleyman Bülbül çocuğu kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Süleyman Bülbül kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Süleyman Bülbül Alevi mi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

@avsbulbul kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Kendisi CHP Aydın Milletvekili olarak görev yapar.

TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü/Hukukçu olduğu biyografisinde yazar.

Süleyman Bülbül biyografisi, hayatı, vikipedi?

Süleyman Bülbül, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1989 yılından itibaren Nazilli’de avukat olarak görev yapmaktadır.

Siyasi kariyerine 1987 yılında CHP’de aktif olarak başlamıştır. Partide kongre/önseçim delegesi olarak yer almış, 1992-1994 yıllarında CHP Nazilli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş, 1994-1999 yılları arasında CHP Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca, 2004 yerel seçimlerinde CHP Nazilli Belediye Başkan adayı olmuş, 2010 yılında CHP Nazilli İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi olarak seçilmiş, Tüzük Komisyonu üyeliği yapmıştır.

Süleyman Bülbül, 2011-2015 yılları arasında CHP Aydın Milletvekili adayı olmuş, aynı zamanda 2012-2014 yılları arasında CHP Aydın İl Başkan Vekili olarak görev almıştır. CHP’nin çeşitli kademelerinde görev ve sorumluluklar üstlenmiş, sivil toplum örgütlerinde üye ve yönetimsel görevlerde bulunmuştur.

Meslek örgütünde 1994-2000 yılları arasında 3 dönem Aydın Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Aydın Barosu Nazilli Baro Temsilcisi olarak 2000-2010 yılları arasında görev yapmıştır. Ayrıca, 2012-2014 yıllarında Türkiye Barolar Birliği Aydın Delegesi olarak görev yapmıştır.

Süleyman Bülbül, 27. Dönemde Aydın Milletvekili olarak seçilmiş ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi olarak görev almıştır. 28. Dönemde de CHP’den Aydın Milletvekili olarak seçilmiştir.

Süleyman Bülbül Alevi mi?

Süleyman Bülbül Alevi mi? sorusu merakla sorulmaktadır. Çünkü daha önce bu konularda açıklamalar yaptığı için merak ediliyor, örneğin en son ktidar tarafından Alevilere yönelik yapılmak istenen bazı uygulamalara tepki göstererek, Alevilerin talepleri doğrultusunda bir kanun çıkarılması çağrısında bulundu.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Süleyman Bülbül kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Süleyman Bülbül Alevi mi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Umut İnan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Umut İnan, 2022 yılında ekranlara gelen Ateş Kuşları isimli dizide Ali karakterinin çocukluğuna hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Umut İnan 13 yaşındadır. 2009 İstanbul doğumludur. Eğitimine ilkokul 8. sınıf öğrencisi olarak devam eden Umut İnan, oyunculuk çalışmalarını Yusuf Güney Gün Ajansı bünyesinde sürdürmektedir. Genç oyuncu Umut İnan, kameralar karşısındaki ilk oyunculuk deneyimini ise Ateş Kuşları isimli dizide yaşamıştır.

You cannot copy content of this page