Süleyman Sazak kimdir, babası Gün Sazak kimdir? Gün Sazak kim öldürdü? Gün Sazak nerede öldü?

24.05.2023
A+
A-
Süleyman Sazak kimdir, babası Gün Sazak kimdir? Gün Sazak kim öldürdü? Gün Sazak nerede öldü?

Süleyman Sazak’ın babası Gün Sazak kimdir? Gün Sazak kim öldürdü? Gün Sazak nerede öldü?

Süleyman Sazak’ın babası Gün Sazak kimdir? MHP’li Gün Sazak’ı kim nasıl şehit etti? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Süleyman Sazak’ın babası Gün Sazak kimdir? MHP’li Gün Sazak’ı kim nasıl şehit etti? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

MHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve 28 mayıs Cumhurbaşkanı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıklamasıyla gündemde olan Süleyman Sazak’ın babası olan Gün Sazak 26 Mart 1932 tarihinde Ankara’da doğdu. Babası Eskişehir’in Mıhalıççık ilçesinin Sazak köyünden, daha önce CHP ve Demokrat Parti’den milletvekilliği yapan Emin Sazak Bey, annesi Kayı köyünden Ayşe Hanım’dır. Gün Sazak ilk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. Ankara Maarif Koleji’nden mezun oldu.

California State Polytekhnic’de eğitim gördü. Süleyman Demirel’in Başbakan olduğu 27 Mayıs 1980 tarihinde Ankara’da eşi ile gittiği bir ziyaretten dönüp arabadan eşyalarını indirirken Dev-Sol üyesi teröristlerce çapraz ateşe alınarak şehit edilen Gün Sazak, Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlı Sazak köyünde toprağa verildi.

Sizler için bizlerde Süleyman Sazak’ın babası Gün Sazak kimdir? MHP’li Gün Sazak’ı kim nasıl şehit etti? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page