Tahsin Becan kimdir nerelidir? Ne iş yapar? Tahsin Becan CHP?

12.05.2023
A+
A-
Tahsin Becan kimdir nerelidir? Ne iş yapar? Tahsin Becan CHP?

Tahsin Becan kimdir nerelidir? Ne iş yapar? Tahsin Becan CHP? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Tahsin Becan kimdir nerelidir? Ne iş yapar? Tahsin Becan CHP? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

1957 Ankara doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tahsin Becan İlk, orta ve lise eğitimini Gümüşhane’de tamamladıktan sonra Yüksek öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisi olarak bitirdi.

Orta derecede İngilizce bilmektedir. Kısa bir süre inşaat mühendisi olarak Yalova Belediyesi’nde çalıştıktan sonra ticaret hayatına atılmıştır. Ticaret hayatına 1984 yılında Becanlar Elektrik firması ile başlayıp, BOSCH Beyaz eşya ve İstikbal Mobilya Satış Bayilikleri yaptı. Tahsin Becan 2000-2018 yılları arasında Philip Morris İnternational Yalova Bölge Distribütörlüğü, 2015 yılından bu yana ise Özel Becanlar Kız Yüksek Öğrenim Yurdu işletmeciliği yanı sıra özel inşaat projeleri yapmaktadır.

Yaklaşık 10 yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Turizm Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2013 Yılı mayıs ayından 2023 yılı mart ayına kadar Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Tahsin Becan 22 Ekim 2022 tarihinde yapılan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde 13 meslek komitesinde 10 gruptan seçilerek 3.Dönem YTSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Yaşantısında Yalovaspor Yöneticiliği, Yalova Tenis Kulübü ve Yalova Su Sporları Kulübü derneklerinde de görev yaptı.

Tahsin Becan YTSO Başkanlığı öncesinde bir dönem CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuş olup, uzun yıllardır CHP üyesidir. 28. dönem 1. sıra milletvekili adayıdır. Tahsin Becan kimdir nerelidir? Tahsin Becan AKP, CHP?

You cannot copy content of this page