Tarsus il mi oluyor? Tarsus il olacak mı? Mersin’in Tarsus ilçesi il mi olacak 2023?

14.06.2023
A+
A-
Tarsus il mi oluyor? Tarsus il olacak mı? Mersin’in Tarsus ilçesi il mi olacak 2023?

Tarsus il mi oluyor? Tarsus il olacak mı? Mersin’in Tarsus ilçesi il mi olacak 2023? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Tarsus il mi oluyor? Tarsus il olacak mı? Mersin’in Tarsus ilçesi il mi olacak 2023? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

ORC Araştırma’nın Genel Müdürü Mehmet Pösteki, 2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce 81 olan il sayısının 93’e çıkabileceğini söyledi. Kısa sürede açıklamasıyla büyük yankı uyandıran Pösteki, ayrıca il olmasını bekledikleri 12 ilin adını ve nüfus sayısını da takipçileriyle paylaştı. Mersin – Tarsus: 347.314 bu listede yer aldı.

Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde bulunmakta olan Mersin’in bir ilçesi olarak öne çıkmaktadır. En yakın konumda faaliyet göstermekte olan havalimanı ilçeye yalnızca 42 kilometre mesafede konumlanmış olan Adana Havalimanı’dır. Adana ve Tarsus arasında yaklaşık olarak 35 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Tarsus, Mersin şehir merkezinin doğusunda, İç Anadolu Bölgesinin Doğu Akdeniz ile buluşmakta olduğu bir konumda, önemli bir kavşak noktası olma özelliği taşımaktadır. Sahip olduğu coğrafi konumuyla birlikte Türkiye’nin çok çeşitli noktalarından hava, kara ve deniz yoluyla ulaşılabilen bir rotasyon oluşturmaktadır. Tarsus’a en yakın mesafedeki havalimanı ise Adana’da bulunuyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Tarsus ilçesine yalnızca 40 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından 30 dakikada bir kalkan HAVAŞ servisleri vasıtasıyla yarım saatlik bir yolculuk sonucunda Tarsus’a ulaşım sağlanabilmektedir.

Sizler için bizlerde Tarsus il mi oluyor? Tarsus il olacak mı? Mersin’in Tarsus ilçesi il mi olacak 2023? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page