Tina Turner neden öldü? Tina Turner son hali?

25.05.2023
A+
A-
Tina Turner neden öldü? Tina Turner son hali?

Tina Turner 83 yaşında hayatını kaybetti Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Tina Turner neden öldü? Tina Turner son hali? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Tina Turner, 26 Kasım 1939 tarihinde Nutbush-Tennessee’de doğdu. Gerçek adı Annie Mae Bullock olan ünlü şarkıcı, St. Louise’deki gece kulüplerinde şarkı söyledi, daha sonradan evlendiği gitarist Ike Turner tarafından keşfedilmiş oldu. 1956’da Ike Turner’ın grubuna geri vokal olarak katılmasıyla başlayan ilişkileri evlenmekle oldu. Fakat Ike ile olan evlilikleri 1975’te son buldu.

1983 yılında plak şirketini değiştirdi. Al Green’in “Let’s Stay Together” parçasını söyleyen Tina Turner bu parçayla İngiltere Top 10’e girmeyi başardı. “What’s Love Got to With It” parçası İngiltere listelerinde 3 numara olurken Amerika’da liste başı oldu. Bu parçanın yer aldığı albümle En İyi Albüm ve En İyi Kadın Pop Vokal dalında 2 Grammy ödülü kazandı.

Sizler için bizlerde Tina Turner neden öldü? Tina Turner son hali? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page