Tmo randevu hata? Tmo randevu ne zaman açılacak? Tmo randevu nasıl alınır?

01.07.2023
A+
A-
Tmo randevu hata? Tmo randevu ne zaman açılacak? Tmo randevu nasıl alınır?

Tmo randevu hata? Tmo randevu ne zaman açılacak? Tmo randevu nasıl alınır? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Tmo randevu hata? Tmo randevu ne zaman açılacak? Tmo randevu nasıl alınır? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Randevular internet üzerinden www.tmo.org.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden alınabilmektedir. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden Şube Müdürlükleri ile Ajans amirliklerinden de alınabilecektir. Gerçek kişiler için TC kimlik numarası; tüzel kişiler için vergi numarası ile yapacaklardır.

Sizler için bizlerde Tmo randevu hata? Tmo randevu ne zaman açılacak? Tmo randevu nasıl alınır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Buna göre TMO alımlarına ilişkin detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

 1. TMO, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 310 işyerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda (230 nokta) alım faaliyeti gösterecektir. Ancak
 2. TMO ile protokol imzalayan lisanslı depoculuk şirketleri www.tmo.gov.tr internet adresinde yayınlanmakta olup üreticilerimiz bu depolara teslim ettiği ürününü Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) olarak TMO’ya satabileceklerdir.
 3. TMO, üreticilerimizin iş yerleri önünde uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla uyguladığı randevulu alım sistemine devam edecektir.
 4. TMO iş yerlerinde pazar günleri hariç haftanın 6 günü alım yapılacaktır.
 5. Ürün bedeli ödemeleri, ürün teslimatına (TMO ve ELÜS) müteakip 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacaktır.
 6. Üreticilerimiz lisanslı depolara ürün teslim etmesi halinde; %2 stopaj, %2 SGK prim kesintisi muafiyeti, 25 TL/Ton nakliye desteği (750 TL’ye kadar), araç başına 25 TL analiz desteği, depo kira ücreti desteğinin yanında T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden ürün bedelinin %75’ine kadar sıfır (%0) faizli 9 ay vadeli kredi kullanma imkânları bulunmaktadır.
 7. Bakanlığımız tarafından, hububat üretiminin teşvik edilmesi amacıyla 2023 yılında;

ÇKS’ye kayıtlı buğday ve arpa üreticilerine, kayıtlı üretim miktarı kadar tüm kesimlere (TMO veya piyasa aktörlerine) yapılan satışlar için ton başına Buğdayda 1.000 TL, Arpada ise 500 TL ilave hububat üretim primi desteği verilecektir.

 1. Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale ÇKS kaydı bulunan üreticilerden ürün bazında ÇKS’de kayıtlı üretim miktarı kadar alım yapılacaktır.
 2. TMO işyerlerine satılan ürünün borsa tescil ücreti TMO tarafından karşılanacaktır.
 3. Boşaltma ücreti alınmayacaktır.
 4. Geçici alım merkezlerinde Hizmet Bedeli kesintisi (%1) yapılacaktır.
 5. TMO, altyapısı uygun olan ticaret borsalarında hububat alımı yapacaktır. Ticaret borsası üzerinden alım yapan iş yerlerinde üreticiler, randevu almak suretiyle hem borsalar üzerinden hem de doğrudan iş yerlerine gelerek ürünlerini TMO’ya satabileceklerdir. Borsa üzerinden lisanslı depoya ürün teslim etmek isteyen üreticilerimiz, randevuya gerek kalmadan ürününü teslim ederek ELÜS yoluyla TMO’ya satabilecektir.

You cannot copy content of this page