Top yere düşmeden sekmez ne demek? Ne anlama gelir? Ne manada kullanılır?

07.06.2023
A+
A-
Top yere düşmeden sekmez ne demek? Ne anlama gelir? Ne manada kullanılır?

Top yere düşmeden sekmez ne demek? Ne anlama gelir? Ne manada kullanılır? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Top yere düşmeden sekmez ne demek? Ne anlama gelir? Ne manada kullanılır? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Evet zaman zaman Twitterda gündem olan Top yere düşmeden sekmez Sözünü en son Ekonomist Özgür Demirtaş kullanmıştı. Yani ne demek oluyor peki bu top? Esasında gerçek topu da sektirmek için yere vurmanız gerekir ya işte oradan geliyor işin sırrı.

İnsan da bazen yükselmek için düşmeli dibi görmeli.

Dolar da Euro da veya başka bir yatırım aracı da düşerken teselli sözü olarak kullanılır Top yere düşmeden sekmez…

Yani düşüyor ama merak etme çıkacak önce bi dibi görsün zorlukları görsün sonra çıkacak mahiyetinde temenni sözü olarak kullanılır.

Sizler için bizlerde Top yere düşmeden sekmez ne demek? Ne anlama gelir? Ne manada kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Ekonomide seçimden sonrası için beklentiler ağırlaşırken, kimin seçileceğinin önemli olması kadar seçilenin ne kadar zorlanacağı da konuşuluyor.

Özgür Demirtaş, bu durumu ‘Top yere düşmeden sekmez’ şeklinde bir benzetme ile açıklarken, dibe vurmadan çıkamayacağımızı anlatmak istedi. Bu kısım uzmanları korkuturken, Demirtaş’a verilen cevaplar ise bir nebze güldürdü. Sosyal medyada adeta bir deyimler ve atasözleri geçidi yaşanmaya başladı.

Bu cismin gerginliğine ve enerjiyi depolama miktarına göre değişir topun sekmesini sebebi depoladığı kinetik enerjiyi esneklik potansiyel enerji şeklinde geri yansıtmasıdır. Yani Enerjinin korunumu dolayısıyla potansiyel fark başka enerji türlerine değişmeye devam eder. Öncelikle havada sürtünmeden kaynaklı başlar, daha sonra çarpma anında iskelet ve kas sistemi tarafından sönümlenir. Düşüş şekli, yükseklik, düşülen ortam gibi bir çok farklı etmen var. Kısacası Bir topu yere bıraktığınızda yerin kütlesi toptan kat be kat fazladır ve bunun sonucunda yerin kazanacağı ivme ihmal edilebilecek kadar küçüktür. Topun kütlesi ise çok ama çok daha küçüktür ve kazanacağı ivmeyle seker. Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir.

You cannot copy content of this page