Tülay Hatipoğlu Oruç kimdir nerelidir? Tülay Hatipoğlu nerenin Milletvekili

15.10.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti kongresinde partinin yeni ismi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak belirlendi. Partinin yeni eş başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan olurken, Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri de belirlendi.

Tülay Hatipoğlu Oruç kimdir nerelidir? Tülay Hatipoğlu nerenin Milletvekili

Adana Milletvekili Tülay Hatipoğlu kimdir? Tülay Hatipoğlu Oruç kimdir nerelidir? Tülay Hatipoğlu nerenin Milletvekili Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Tülay Hatipoğlu Oruç kimdir nerelidir? Tülay Hatipoğlu nerenin Milletvekili sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Aslında tam adı Tülay Hatimoğulları Oruç’tur. Halk arasında nedendir bilinmez Hatipoğlu diye algılanmıştır. Bizde yazımızda halk arasındaki gibi Hatipoğlu diyerek devam edelim ama gerçek ismi Tülay Hatimoğulları Oruç’tur.

Kendisi Adana Milletvekilidir, Peki neden merak edildi?

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisinin ismi, kongrede yapılan tüzük değişikliğiyle Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) olarak değiştirildi.

Yeşil Sol Partisi 4. Büyük Kongremiz için salonumuz hazır! Yarın saat 10:00’da Atatürk Spor Salonunda Özgürlük İçin Yeniden buluşmaya herkesi bekliyoruz. Diyerek duyurdu. YEŞİL SOL PARTİ Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları 4’üncü Büyük Kongremiz başladı diyerek yaptığı konuşma sosyal medyada gündem oldu kendisi merak edilen isimler arasına girdi.

Tülay Hatimoğulları Oruç kimdir? Yeşil Sol Parti (HEDEP) eş genel başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç kaç yaşında, nereli? Adana Milletvekili Tülay Hatipoğlu kimdir?

Tülay Hatimoğulları Oruç, 14 Mayıs 2023’te gerçekleşen Türkiye genel seçimlerinde Yeşil Sol Parti’den (YSP) Adana milletvekili olarak seçilmiştir.

1997 yılında Hatay Samandağ’da dünyaya gelmiştir. TBMM 27 ve 28. dönem Adana milletvekilidir ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesidir. Oruç, HDP’nin Din ve İnanç Komisyonu eş başkanı olmuştur. Yeni dönemde yani 2023 seçimlerinde Yeşiller ve Sol gelecek partisinden aday olup seçilmiştir.

Vikipedia üzerinden paylaşılan biyografi bilgisinde yer alan verilere göre kendisi Arap Alevi bir aileye mensuptur. Lise yıllarından itibaren siyasetle ilgilendi, sosyalist görüşü benimsedi. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Oruç, 3 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen HDP Büyük Kongresi’nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi odu. Partide Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 14 Mayıs 2023’te yapılan Türkiye genel seçimlerinde Yeşil Sol Partiden Adana milletvekili seçildi.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Tülay Hatipoğlu Oruç kimdir nerelidir? Tülay Hatipoğlu nerenin Milletvekili sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page