Tuzlaspor Fevzi ilhanlı kimdir vikipedi? Nerelidir? Fevzi İlhanlı ne iş yapar, serveti?

06.11.2023
A+
A-
Tuzlaspor Fevzi ilhanlı kimdir vikipedi? Nerelidir? Fevzi İlhanlı ne iş yapar, serveti?

İlhanlı ailesinin üç kulübü var. İkisi Türkiye’deki Tuzlaspor ve Diyarbekirspor. Diğeri de Bulgaristan’daki FC Etar. TFF kayıtlarına göre Tuzla Spor AŞ’nin başkanı Mehmet Berzan İlhanlı, Diyarbekir Spor AŞ’nin başkanıysa Ferhat İlhanlı. Feyzi İlhanlı ise iki kulübün onursal başkanı. Yani aslında gerçek sahibi. 

Diyarbakır’lı iş adamı Feyzi İlhanlı’nın 2 takımı lider durumda bulunuyor..

Tff 1. Lig’de mücadele eden Tuzlaspor, Lig’de oynadığı 8 maç sonunda 18 puan topladı ve Tff 1.Lig’de lider durumda bulunuyor.

3.Lig 1. Grupta mücadele eden Diyarbekirspor, grupta oynadığı 7 maç sonunda 18 puan topladı ve grupta lider durumda bulunuyor.

Feyzi İlhanlı’nın, Bu sezonki hedefi Tuzlaspor’u süper lige, Diyarbekirspor’u 2.Lige çıkartmak ve daha sonraki hedefi önümüzdeki yıllarda Diyarbekirspor’u süper lige çıkartmak.

Tuzlaspor başkanı Fevzi ilhanlı kimdir nerelidir ? Fevzi İlhanlı ne iş yapar, serveti? Tuzlaspor Fevzi ilhanlı kimdir vikipedi? Nerelidir? Fevzi İlhanlı şirketi

Kendisi iş adamıdır.

Gazeteci Murat Ağırel, katıldığı canlı yayında Tuzlaspor’un bir maçında satılan bilet sayısıyla, tribünde maçı izleyen taraftarın sayısının birbirini tutmadığını belirterek, kara para aklandığını iddia etti.Araştırmacı- Gazeteci Murat Ağırel, Halk TV canlı yayınında Türkiye’nin son birkaç yıldır konuştuğu futbolda kara para aklamayla ilgili önemli bir iddiayı dile getirdi.


Programa bağlanarak iddiaları reddeden Tuzlaspor Onursal Başkanı Feyzi İlhanlı, kulübün tüm gelirlerini incelemeye açabileceklerini belirterek, “Bizim taraftarımız olmadığı için ve rakip takım taraftarlar gelip baskı kurmasın diye biletleri, evet doğrudur, 50 bin lira yaptım, 30 bin lira yaptım. Ama herhangi bir satış olmadı. Olmayan bir satışın varmış gibi; bu şekilde kara para aklanıyor ve benim bahis şirketimin paralarının burada döndüğünü belge olmadan Murat Bey vicdanen nasıl söyleyebiliyor? İspatlamaya davet ediyorum. İspatlamayamıyorsa bunun bedeli çok ağır olur. Belgesini koysun iki kulübü ona hediye edeceğim” diye konuştu.

Mehmet Berzan İlhanlı kimdir?

Mehmet Berzan İlhanlı, Türk futbol dünyasının tanınmış bir figürüdür. Tuzla Spor AŞ’nin başkanlık görevini üstlenmiştir. Ancak, hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla ayrıntı bulunmamaktadır.

Tuzla Spor AŞ’nin başkanı olarak, İlhanlı’nın spor ve özellikle futbolun ilerlemesine yaptığı katkılar dikkate değerdir. İş dünyası ve spor topluluğu üzerindeki etkisi, önemli bir konu olarak kabul edilebilir.

You cannot copy content of this page