Twitterda nasıl gündem olunur? Twitter’da tt olmak için kaç Tweet gerekir?

12.01.2023
A+
A-
Twitterda nasıl gündem olunur? Twitter’da tt olmak için kaç Tweet gerekir?

Twitterda nasıl gündem olunur? Twitter’da tt olmak için kaç Tweet gerekir?

TT listesi insanların en çok neyi konuştuğunu bildiriyor. Bu listede yer almak için öncelikle “#” imgesini kullanmanız gerekiyor. Daha sonra hastag ya da trend cümleniz kullanıcılar tarafından ne kadar fazla paylaşılırsa o kadar çabuk TT listesine girebilir. TT oluşması için bir başlık altında en az 500 tweet gerekir tabiki farklı hesaplardan. Bu şekilde ilk başta Türkiye gündemine düşmez fakat kişisel gündemlere düşer. Yani yine TT olur. Türkiye gündeminde TT oluşturmak için en az 600 farklı hesaptan tweet atılmalıdır.

TT kelimesi Twitter sosyal medya sitesiyle bütünleşmiş bir kelimedir. TT olmak, Twitter’da kullanılan bir terimdir. Popüler olan bazı hashtag’ler sonucunda bir liste oluşur. Oluşan liste içerisinde bir sıralama yapılarak, en çok kullanılan anahtar kelimeler sıralamanın üst seviyesine çıkarılır. Twitter gündeminde her gün farklı TT’ler olabiliyor.

TT kampanyası düzenlemenin en önemli parçası hedef kitleye bunu sınırlı bir zaman diliminde ulaştırmak olacaktır. Bu yüzden öncesinde mümkün olan en iyi şekilde yaygınlaştırma kanallarını belirlemek gerekir.

Eğer bir kapalı alan etkinliği sırasında seçtiğiniz hashtagin TT’ye girmesini sağlamak istiyorsanız mutlaka bir Tweet Wall yazılımı kullanmanızı öneririm. Çeşitli tecrübeler başlığında buna ilişkin daha fazla şey bulabilirsiniz.

Eğer gündeme müdahale etmek istediğiniz şey bir etkinlik dışındaysa sıklıkla yapılanı tekrar ederek işe başlamak iyi olabilir. Yani, WhatsApp gruplarında “belirli bir saatte TT çalışmamız olacak, ekteki görselleri kullanacağız” duyuruları kesinlikle yapmaya devam etmemiz gereken bir şey. Buradaki en önemli konu TT için seçilen hashtag veya kelime grubunun zamanından önce dolaşıma girmemesine dikkat etmek.

Trend Topic listesi kullanıcılar tarafından yakından takip ediliyor. En çok popüler olan liste görülerek, kullanıcıların hangi alanda yoğunlaştığı kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Gündemde nelerin olduğu TT listesi sayesinde ortaya çıkabiliyor. Kullanıcılar bu listeyi takip ederek, gündem hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve isterse tweet atabilir.

You cannot copy content of this page