Tuba Karakoç kimdir, nerelidir? Tuba Karakoç Kobani, kaç yaşında?

17.05.2023
A+
A-
Tuba Karakoç kimdir, nerelidir? Tuba Karakoç Kobani, kaç yaşında?

MİT’in öldürdüğü PKK’lı terörist Tuba Karakoç kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için MİT’in öldürdüğü PKK’lı terörist Tuba Karakoç kimdir? Nerelidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

MİT, PKK’ya darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. Terör örgütü PKK saflarına 2013’te katılan Tuba Karakoç, örgüte katıldığı günden bu yana Türkiye, Irak ve Suriye’de birçok alanda faaliyet gösteren Tuba Karakoç MİT’in yaptığı operasyonla etkisiz hale getirildi.

Türkiye’de eylem yapmak için gönüllü kadrolar arasında yer alan, Irak/Mahmur’da örgüt bünyesinde faaliyet gösteren Tuba Karakoç, ardından Suriye’ye gönderildi. Örgüt tarafından güvenilir bir kadro olarak görülmesinden dolayı son olarak Suriye’de PKK/YPG Ayn El Arap ‘Ekonomi Sorumluluğu’ görevine getirildi. Yeri tespit edilen Tuba Karaoç, Suriye/Sırrin-Ayn İsa arasında bir bölgede iken saha ajanlarının anlık bilgi vermesi üzerine düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak MİT’in öldürdüğü PKK’lı terörist Tuba Karakoç kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page