Ülkü Rowe kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İnstagram? Ekşi? Ülkü Rowe Google

24.10.2023
A+
A-
Ülkü Rowe kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İnstagram? Ekşi? Ülkü Rowe Google

Ülkü Rowe kimdir? Ülkü Rowe Nereli? Ülkü Rowe Kaç yaşında? Ülkü Rowe İnstagram? Ülkü Rowe Ekşi? Ülkü Rowe Google Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ülkü Rowe kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İnstagram? Ekşi? Ülkü Rowe Google sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Ülkü Rowe bigisayar mühendisidir. Google’da Finansal Hizmetler Teknik Yöneticisi olarak uzun yıllar görev yaptı. İstanbul Üsküdar’da büyüdü. Babası aslen Samsunlu annesi ise balkan göçmenidir. Ülkü Rowe 3 kardeşli ailenin en büyük ve tek kız çocuğudur.

Ülkü Rowe İlokul ve ortaokul eğitiminden sonra Üsküdar Amerikan Lisesi’nde eğitim gördü. Ülkü Rowe liseden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve bu bölümü başarıyla tamamladı. Lisans diplomasını aldıktan sonra ABD’de çok sayıda şirkette önemli görevleri üstlendi. Ülkü Rowe finans alanında deneyim kazandı. Ülkü Rowe son olarak Google’da uzun yıllar çalıştı.

ABD merkezli teknoloji devi Google’da cinsiyetçi ayrımcılığı da mahkeme ile kanıtlamış oldu. Ülkü Rowe, şirkete ‘cinsiyetçi ücret politikaları benimsediği’ iddiasıyla Google’a dava açmıştı.

Deneyimli kadın çalışanların deneyimsiz erkek çalışanlara göre daha az maaş aldığını gören Ülkü Rowe beklediği terfinin kendisine değil de deneyimsiz bir başka erkek yöneticiye verilmesi üzerine yaklaşık 7 yıldır teknoloji devi Google’da çalışan Türk yönetici Ülkü Rowe, şirkete ‘cinsiyetçi ücret politikaları benimsediği’ iddiasıyla dava açtı. Aylardır süren davada mahkeme Ülkü Ruwe’yi haklı buldu.

Davada jüri Google’ı suçlu buldu ve Rowe’a 1.1 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Ülkü Rowe’un avukatlık şirketi konuya dair yaptığı açıklamada “Jüri kararı sadece Rowe’un Google’dan kötü muameleye tabi tutulduğu iddialarını doğrulamakla kalmadı, aynı zamanda işyerinde ayrımcılığa ve misillemeye izin verilmeyeceği mesajını verdi” dedi.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Ülkü Rowe kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İnstagram? Ekşi? Ülkü Rowe Google sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page