Ümit Kalko kimdir, kaç yaşında? Ümit Kalko nereli, ne iş yapıyor?

11.02.2024
A+
A-
Ümit Kalko kimdir, kaç yaşında? Ümit Kalko nereli, ne iş yapıyor?

Ümit Kalko kimdir, kaç yaşında? Ümit Kalko nereli, ne iş yapıyor? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ümit Kalko kimdir, kaç yaşında? Ümit Kalko nereli, ne iş yapıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş bir vizyoner ve liderdir.

Eğitim hayatına Gazi Üniversitesi’nde başlayan KALKO, uluslararası ilişkiler alanında lisans eğitimini tamamlamış, ardından Kadir Has Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir. Eğitim sektöründe önemli bir rol oynayan KALKO, marka kuruluşları, stratejik planlama ve Türkiye’deki üniversitelerin Master Franchise projeleri gibi önemli girişimleri başarıyla yürütmektedir.

Eğitim sektöründeki deneyimleri ve başarıları, Türk eğitim markalarını dünya çapında tanıtmak ve yaymak için büyük bir motivasyon kaynağıdır. Sadece eğitimde değil, aynı zamanda spor, sanat ve bilim alanlarında da aktif olan KALKO, birçok futbol ve basketbol kulübünde yöneticilik yapmıştır.

Silivrispor’un 32 yıl aradan sonra 2. Lige yükselmesi ve Büyükçekmece Basketbolspor’un Beko Basketbol Ligi’ne yükselmesi gibi başarılar, liderliğinin ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Eğitimdeki başarılarından dolayı çeşitli kuruluşlar tarafından “Yılın Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülen KALKO, sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem vermektedir.

Kurduğu vakıf aracılığıyla birçok öğrenciye burs imkanı sağlamakta ve memleketi Kars’ta bir anaokulu ve ilkokul ile öğretmen lojmanları gibi projeler gerçekleştirmektedir.

Ümit Kalko eşi kimdir?

Aile hayatında da mutlu bir yaşam süren KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evlidir ve Elif Sare ile Yusuf Ali adında iki çocukları bulunmaktadır

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Ümit Kalko kimdir, kaç yaşında? Ümit Kalko nereli, ne iş yapıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page