Umut Arman Sonay kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Twitter?

26.04.2023
A+
A-
Umut Arman Sonay kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Twitter?

Umut Arman Sonay kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Twitter?

Umut Arman Sonay 19 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Ekim 2003, burcu terazi, doğum yeri Üsküdar. Umut Arman Sonay aslen Rize’lidir. Resmi twitter hesabı @UASonay resmi instagram hesabı ise @umutarmansonay ‘dır. Umut Arman Sonay yüzücü, milli sporcu, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı. İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur.

Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gören Sonay, Galatasaray Su topu Spor Kulübü sporcusudur. Ayrıca Türkiye Milli Takımı kadrosunda da yer almaktadır. AK Parti İstanbul 1. Bölge 28. Dönem Milletvekili Adayıdır. Umut Arman Sonay kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Twitter? Galatasaray’da forma giyen Umut Arman, yüzme ve su topu sporu ile ilgilenmektedir. Uzun yıllardır profesyonel olarak su topu ile ilgilenmekte, üniversite de ise burslu olarak eğitim hayatına devam etmektedir. 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçiminde İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olarak açıklanan isim olmuştur.

Umut Arman AK Parti’nin en genç adaylarından birisidir. Bilindiği üzere 18 yaşındaki Nisa Alptekin‘de AK Partinin en genç adayları arasında yer almıştır. Umut Arman Sonay kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Twitter?

You cannot copy content of this page