Utku Gümrükçü kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Babası nereli?

17.10.2023
A+
A-

Utku Gümrükçü 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yaklaşık %62 oyla Çiğli’nin belediye başkanı seçilmiştir.

Utku Gümrükçü kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Babası nereli?

Utku Gümrükçü kimdir? Utku Gümrükçü Nereli? Utku Gümrükçü kaç yaşında? Utku Gümrükçü Evli mi? Utku Gümrükçü Alevi mi? Utku Gümrükçü Babası nereli? Utku Gümrükçü babası kimdir? Utku Gümrükçü Sevgilisi?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Utku Gümrükçü kimdir? Nereli? Evli mi? Alevi mi? Babası nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1981 yılında öğretmen bir ailenin çocuğu olarak İzmir’de dünyaya geldi. 18 yaşında CHP Çiğli Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri olarak adım attığı siyasi yaşamına, 19 yaşında ilçe başkan yardımcısı, 21 yaşındayken CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti.

Utku Gümrükçü 1999 yılından bugüne aktif görevler aldığı siyasi hayatında; 2000-2002 CHP Çiğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2005 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005-2007 CHP Çiğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2007 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2015 CHP Çiğli İlçe Başkanı, 2015-2017 CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Utku Gümrükçü, 7 Ocak 2018 günü yapılan İzmir İl Kongresinde İl Başkan Adayı oldu ve kullanılan oyların %45’e yakınını aldı. Bugüne kadar, parti içi görevler hariç herhangi bir yere aday olmayan Utku Gümrükçü, topluma daha faydalı olabilmek ve tecrübelerini halkın hizmete sunabilmek için arkadaşlarının, yoldaşlarının desteğiyle CHP İlçe Başkanlığı görevinden ayrılarak Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Birçok Sivil Toplum Örgütünün aktif üyesi olan Gümrükçü, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Delegeliği, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

16 Nisan Referandumu’nda HAYIR Cephesinde aktif görev yapan Yurttaş Girişimi’nin kurucuları arasında yer aldı. Yakın tarihimizde ses getiren çok sayıda mitingde aktif görev aldı. 2

007 yılında yapılan 13 Cumhuriyet Mitinginin 8’inde, 2007-2009 yılları arasında yapılan Teröre Lanet, Bağımsız Yargı, Laiklik, Hukukuma Dokunma, Isparta Kemalist Cumhuriyet, Ankara Cumhuriyet, İzmir Cumhuriyet mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu gerçekleştirdi.

2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

2004-2006 Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazar, 2008-2013 Haftalık Dönemeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve yazar, 2002-2004 Radyo Dokuz Eylül Haber Analiz programı yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

İngilizce bilen Gümrükçü, Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezundur ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. 2019 yılı, Cumhuriyetçi kesimde uzun yıllardır aktif siyaset yapan Selim Utku Gümrükçü’nün, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğindeki 20. yılıdır.

Utku Gümrükçü, halen Kemalizm, Marksizm, felsefe, ekonomik-politik, örgütlenme, strateji, şiddetsiz eylem, toplumsal hareketler, doğa hakları, kentleşme ve yerel yönetimler üzerine okumalar yapmaktadır.

Utku Gümrükçü 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde yaklaşık %62 oyla Çiğli’nin belediye başkanı seçilmiştir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Utku Gümrükçü kimdir? Utku Gümrükçü Nereli? Utku Gümrükçü kaç yaşında? Utku Gümrükçü Evli mi? Utku Gümrükçü Alevi mi? Utku Gümrükçü Babası nereli? Utku Gümrükçü babası kimdir? Utku Gümrükçü Sevgilisi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page