Verimli Ekip ve Proje Yönetimi İçin CRM Trello kullanım alanı

12.09.2023
A+
A-
Verimli Ekip ve Proje Yönetimi İçin CRM Trello kullanım alanı

Planlama için CRM. Ekip ile birlikte projeleri yönetmek için. Her ayrı projeye ayrı oda açıp iş dağılımı takibi yapılabilir. Takvim aktifleştirilir. Hangi tarihte işin biteceği bittiği görülür.

Çalışma ekibini dahil ettiğiniz eklentilerle, beyin fırtınaları yapabilirsiniz. Toplantılarınızı organize ederek dijitalden tüm süreci kusursuz şekilde yönetmeniz mümkün. Görev ve proje yönetimleri sayesinde işinizi sistematik bir şekilde ilerletin. Satış, finans, devretme, revizyonlar gibi işletmenizde not edilmesi gereken her konu için eklentiler oluşturun.

Trello, satış ekibinizin potansiyel müşterileri ve hesapları etkili bir şekilde yönetmesine yardımcı olmak için güçlü bir CRM aracı olarak özelleştirilebilir.

Strateji toplantıları, haftalık toplantılar vs. Aylık hedefe ulaşmak için CRM çalışması,

Haftalık toplantıya girmeden önce CRM de bir toplantı hazırlığı yapılır.

Örnek bir uygulama verecek olursak, Trello ücretsiz ve ücretli, plan ve program için sağlam CRM – Bulut sistemi üzerinden. Trello evinizde ve işyerinizde bütün projeleriniz hakkında bir perspektif sunar.

İster bir takımı yönetin, ister destansı bir senaryo hazırlayın veya sadece bir alınacaklar listesi hazırlayın, Trello işlerinizi bitirmeniz ve düzeninizi kaybetmemeniz için en yakın arkadaşınız.

Örneğin bir iş için checklist hazılanır, yapacak olan personel seçilir.

Bitiş tarihi eklenir, öncelik elenir, dikkat etmesi gereken şeyleri ekler.

Whatsaptan özelden konuşşan diğerleri bilmeyecek. Gereksiz bir iletişim olacak. Sürekli aynı şeyler aynı toplantılar olacak.

Gereksiz iletişimi ortadan kaldırmak için CRM kullanılır chatleşilir ve herkes neyi neden yapması gerektiğini bilir.

Bir iş belirlendi, 8 kişiden 1 kişi seçildi, en son tarihi belirlendi şu tarihe kadar yapılmalı, o kişi işe başladığını gösteriyor başlama tarihin, alt kısımlarda kartın altında personel chatleşebilir, yeni oluşturulduğunda personele bilgi gider. İşi bitiren kişi kontrole bırakır, kontrol edecek birisi var ise onu onaylar ve iş biter. Ekipteki herkes o işi görür.

Bütün trello odalarına kurallar konabilir. Örnek videoda olduğu gibi bakınız.

Her göreve 1 kişi eklenecek. 2 her görevin bitiş tarihi olacak 3- Kontrolde olanlar için sorumlu kişi etiketlenecek, 4 – Spesitifk tanımlama olacak.

Bu şekilde ekibiniz ile illgili arayıp sormadan bu odalara girip ekip arkadaşınızın başladığı ve bitirdiği işi görebilirsiniz. Arayıp sorma gibi zaman kaybına gerek yok.

Programı kullanabileceğiniz iş alanları ise şu şekilde:

  • İş Planı Yapmak
  • Organizasyonlar Düzenleme
  • Yapılacakları Planlamak
  • İş Takibi Yapmak
  • Web Site Planlaması Yapmak
  • Sosyal Medya Paylaşım Planı Yapmak
  • Hobileri Planlamak

Proje Oluşturmak

Panolar

Listeler

Kartlar

“Yapılacaklar”, “yapılıyor” ve “yapıldı” şeklinde opsiyonları bulunuyor. Her proje için başlık belirledikten sonra liste kısmına istediğiniz tüm görevleri ekleyebiliyorsunuz.

Yeni görevler eklemek için “add a card” butonunu kullanmalısınız. Her seçimin ardından not kartlarınızı renklendirebilir, motivasyon cümleleri ekleyebilirsiniz. Tamamen kendinize özel bir kart oluşturduğunuzda, takımınızla ortak bağlantılar kurabiliyorsunuz.

Trello, mobil cihazlarla da yönetmenin oldukça kolay olduğu bir ara yüze sahip. Telefonla giriş yapmak için tarayıcı üzerinden web adresini kullanabilir veya “Trello indir” butonu ile mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Programın ana sayfasında kullanabileceğiniz çeşitli panolar karşınıza çıkacak.

Pano başlıkları;

Beyin Fırtınası,

Toplantı,

Proje Yönetimi,

Görev Yönetimi,

Editoryal Takvim,

CRM,

Profesyonel Hizmetler,

Finans, Sağlık,

Bilgi Teknolojileri olarak birbirinden ayrılıyor.

Her yeni board da yeni projeler farklı konular oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki örnek gibi;

You cannot copy content of this page