Volkan Özel kimdir? Mardin? Volkan Özel dolandırıcılığı?

06.01.2023
A+
A-
Volkan Özel kimdir? Mardin? Volkan Özel dolandırıcılığı?

Volkan Özel kimdir? Mardin? Volkan Özel dolandırıcılığı?

Açık kaynaklarda yer alan haberlere göre Türkiye’de ticaretin kalbi konumundaki yerlerin başında Laleli ve Tahtakale piyasası geliyor.

Özellikle döviz, tekstil ve kuyumculuk firması sahiplerinin bulunduğu bölgede iş yapan 20 kadar esnaf, birkaç ay önce başlatılan dikkat çeken bir soruşturma ile gündemde.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığınca yürütülen soruşturma dosyasına göre, birçok dövizcinin yakından tanıdığı Volkan Özel, geçen yıl 25 Ekim’de İstanbul’da bulunan Hilton Otel’de bir toplantı düzenledi. Toplantıya, büyük ölçekli iş yapan sınırlı sayıda esnafın katılacağı ifade edildi.

Söz konusu toplantıya piyasanın en büyük firmalarından 6-7 tanesinin sahibi katıldı. Volkan Özel., bu kişilere, mevcut ticaretlerinin yanı sıra çok daha fazla para kazanma imkânları olduğunu, bir süredir topladığı paralar sayesinde iyi bir getiri elde ettiğini, parasını aldığı kişilere de düzenli kâr payı verdiğini söyledi. İddialara göre teklif, toplantıya katılan isimlerin de ilgisini çekti.

Plan kısa süre içinde piyasada işlemeye başladı. Soruşturma dosyasına göre kimi esnaf 1 milyon euro, kimi 5 milyon euro, kimi 8 milyon euro ödeme yaptı.

You cannot copy content of this page