Yahya Pallavicini kimdir? Nerelidir? Yahya Pallavicini İbrahim Kalın?

11.05.2023
A+
A-
Yahya Pallavicini kimdir? Nerelidir? Yahya Pallavicini İbrahim Kalın?

Yahya Pallavicini kimdir? Nerelidir? Yahya Pallavicini İbrahim Kalın?

İtalya’daki Müslüman derneklerinden Coeis’in başkan yardımcısı Yahya Pallavicini, Allam’ın kararına saygı duyduklarını ancak İslam’ı bırakıp Hristiyanlığa geçmesi için gösterişli ve sembolik önemi olan bir tören yapılmasına hayret ettiğini belirtti.

Yahya Pallavicini , ‘Eğer Allam gerçekten ruhani bir ilhamla hareket ediyorsa, kendi yaşadığı Viterbo kentindeki bir rahip tarafından, sade bir törenle vaftiz edilmeyi seçmesi daha iyi olurdu’ diye konuştu.

Yahya Pallavicini’nin 1965 doğumlu olduğu bilinmektedir. Pallavicini, İtalyan Müslümanlarının dini hayatında önemli bir figürdür.

Avrupa’nın Müslüman dünyasıyla ilişkilerinde de önemli bir isimdir. İtalya’daki Comunit Religiosa Islamica’nın (İslami Dini Cemaat) Başkan Yardımcısı, ISESCO Batı Eğitim ve Kültür Konseyi’nin Başkanı ve İtalya İçişleri Bakanı’nın İslami işler danışmanıdır.

Yahya Pallavicini aynı zamanda Milano’daki Via Meda’daki Al-Wahid Camii’nin imamıdır ve burada imamların İtalyanca eğitimini organize eder.

Yahya Pallavicini’nin Babası, ünlü vaiz ve İtalya’daki Ahamadiyyah Idrissiyyah Shadhiliyyah kardeşliğinin Başkanı merhum Abd Al-Wahid Pallavicini idi.

You cannot copy content of this page