Yaratılan oyuncuları Cafer kimdir? Yaratılan dizisi Esma kimdir? Gerçek adı?

26.10.2023
A+
A-
Yaratılan oyuncuları Cafer kimdir? Yaratılan dizisi Esma kimdir? Gerçek adı?

Yaratılan oyuncuları Cafer kimdir? Yaratılan dizisi Esma kimdir? Gerçek adı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Yaratılan oyuncuları Cafer kimdir? Yaratılan dizisi Esma kimdir? Gerçek adı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Cafer köyün delisi veya meczubu olarak gorulen bir karakterdir. İhsan ile iyi anlaşırlar. Karakterin ismi bilinmiyor suan için. Esma da aynı şekilde bilindik bir isim değil. Kör ninen güzel kızı. Hamile kızı gören İhsan kendinden geçer belki de kendini bulur.

Netflix’in mini dizisi Yaratılan bugün sosyal medyanın konusu oldu, izleyenler diziye beğeni yorumları yağdırdı. Yaratılan, 8 bölümden oluşuyor ve her bir bölüm ortalama 45 dakika. Birçok kişi Yaratılan film mi, hangi kanalda araştırması yapsa da başta belirttiğimiz gibi Yaratılan dizi.

Fantastik bir dizi olan Yaratılan’ın konusu Ziya ve öğretmeni olan İhsan Hoca’nın ölüme karşı koyması ve ölümsüzlüğü bulmaya çalışması. Kitab-ı Kıyam adındaki bir kitapta yazılan ölümsüzlüğü bulmaya çalışan iki dahinin ilginç ve fantastik hikayesini anlatıyor. Dizinin başrolünde başarılı oyuncu Ziya Ölmez var. Ziya Ölmez Yaratılan dizisinde öğrenci olan Ziya’yı oynuyor. Hocaların hocası dediği İhsan Hoca’yı ise Erkan Kolçak Köstengil oynuyor. Ziya’nın babası olan Doktor Muzaffer karakterine ise Engin Benli hayat veriyor. Ziya’nın küçük yaşta evlatlık aldıkları Asiye’ye ise daha önce Terzi dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu Şifanur Gül hayat veriyor. Frankenstein’dan ilham alan hikâyesi olan dizinin yönetmeni ise Çağan Irmak.

Zamanın ötesinde bir hikaye olan bu dizi, evrenin sırlarını paylaşmaya başlayan, iyileştirici ve çalışan iki parçanın beklenen yolculuğunu konu alıyor. Bu heyecan verici dizi, 20 Ekim’de tüm dünyada eş zamanlı olarak yalnızca Netflix platformunda yayımlanmaya başladı.

Yaratılan dizisi oyuncuları

Erkan Kolçak Köstendil

Taner Ölmez

Engin Benli

Şifanur Gül

Bülent Şakrak

Sema Çeyrekbaşı

Devrim Yakut

Şehsuvar Aktaş

Durul Bazan

Macit Koper

Ekremcan Arslandağ

Ümmü Putgül

Şennur Nogaylar

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Yaratılan oyuncuları Cafer kimdir? Yaratılan dizisi Esma kimdir? Gerçek adı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Yaratılan Asiye Şifanur Gül Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Şifanur Gül 26 Kasım 1997’de Ankara’da doğmuştur. 18 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamış, profesyonel anlamda eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Ekranlardaki ilk dizi projesi Sevdim Seni Bir Kere dizisidir.

Sonrasında Uyanış Büyük Selçuklu, Benim Adım Melek, Cam Tavanlar, Kırmızı Oda, Akif, Terzi gibi yapımlarda rol alan Şifnur Gül Netflix’te yayınlanan Kuş Uçuşu dizisinde Güliz karakterine hayat vermektedir. Instagram’da sifanurgull ismiyle paylaşımlarına devam eden ünlü oyuncu Şifanur Gül’ün bu mecrada 55K takipçisi bulunmaktadır.

Yaratılan Ofelya Devrim Yakut Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Tam adı Seher Devrim Yakut’dır. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Okulda önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 – 2003 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosunda oyuncu olarak görev yaptı.1968 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Devrim Yakut, Ankara Üniversitesi’nin tiyatro bölümünden mezun oldu.

Adana Devlet Tiyatrosu’nda 9 sene görev yaptıktan sonra 2003 senesinde Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. Aynı zamanda mezun olduğu Ankara Üniversitesi’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyunculuk dersleri de verdi. İlk kez televizyon karşısına 2006 senesinde yayımlanan “Hisarbuselik” isimli diziyle geçmiş daha sonra, 2011’de “Keşanlı Ali Destanı”, 2015’de “Kardeş Payı” ve 2018’de “Darısı Başımıza” gibi öne çıkan dizilerde rol almıştır. Dizi dışında filmlerde de rol alan başarılı oyuncu özellikle “Düğün Dernek” isimli yapımda canlandırdığı “Hatice” karakteriyle hafızalara kazınmıştır.

2012 tarihinde 44 yaşında kendisi gibi oyuncu olan Alper Kut ile dünya evine girmiştir. Adana’da katıldığı bir organizasyonda 15 sene Adana’da yaşadığını ve yarı Adanalı olduğunu ifade eden Devrim Yakut’un, aslen Ankaralı olduğu bilinmektedir.

Yaratılan Ömer Bülent Şakrak kimdir?

Bülent Şakrak kimdir? 26 Ağustos 1977’de İstanbul’da doğan Şakrak tiyatroya 1996 yılında Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’nda gençlik ve çocuk oyunlarında rol alarak başladı.1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümününe girdi. 26 Ağustos 1977’de İstanbul’da doğan Bülent Şakrak, tiyatroya 1996 yılında Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’nda gençlik ve çocuk oyunlarında rol alarak başladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü’ne girdi. Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’nun ardından Müjdat Gezen Tiyatrosu ve Yayla Sanat Merkezi Tiyatrosu’nda çalışan oyuncu 2004 yılından beri Kent Oyuncuları’nın kadrosunda yer alan oyuncu, grubun sergilediği Ölümüne, 39 Basamak, Kumarbazın Seçimi, Inishmore’lu Yüzbaşı gibi çeşitli oyunlarda rol aldı.

Bülent Şakrak, 2009 yılında ‘Eyvah Eyyvah’ filminde ve 2008 yılında ‘Eşref Saati’ dizisinde birlikte rol aldığı oyuncu Özge Borak ile 2006 yılında evlendi. 25 Ekim 2010 tarihinde boşandılar. 2014 yılında oyuncu ve manken Azra Akın başrolde olduğu ve Bülent Şakrak’ın kötü adamı oynadığı, YapımcılığınıHalil Sezai’nin üstlendiği, senaryosunu Çağlayan Neyman’ın yazdığı, yönetmenliğini Emrah Sönmez’in gerçekleştirdiği “Çilek” filminin çekimleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapıldı. 19 Aralık 2015 tarihinde Ceyda Düvenci ile evlendi. Bülent Şakrak, Med Yapımın yapımcılığını üstlendiği ve 2014 yılında televizyonda yayınlanan X Factor ya da orijinal ismi ile The X Factor televizyon şarkı yarışmasının sunuculuğunu üstlenmiştir. Jüri üyeliği ise Sinan Akçıl, Atiye Deniz, Nihat Odabaşı ve Nigar Cemal yapmaktadır. 2014 yılında yapımcılığını Halil Sezai’nin yaptığı “Çilek” adlı Sinema filminde Halil Sezai, İlker Aksum, Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile başrolde oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydın, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Ziya’nın babası olan Doktor Muzaffer karakterine ise Engin Benli hayat veriyor. Ziya’nın küçük yaşta evlatlık aldıkları Asiye’ye ise daha önce Terzi dizisinden tanıdığımız güzel oyuncu Şifanur Gül hayat veriyor. Frankenstein’dan ilham alan hikâyesi olan dizinin yönetmeni ise Çağan Irmak.

Zamanın ötesinde bir hikaye olan bu dizi, evrenin sırlarını paylaşmaya başlayan, iyileştirici ve çalışan iki parçanın beklenen yolculuğunu konu alıyor. Bu heyecan verici dizi, 20 Ekim’de tüm dünyada eş zamanlı olarak yalnızca Netflix platformunda yayımlanmaya başladı.

Yaratılan dizisi oyuncuları

Erkan Kolçak Köstendil

Taner Ölmez

Engin Benli

Şifanur Gül

Bülent Şakrak

Sema Çeyrekbaşı

Devrim Yakut

Şehsuvar Aktaş

Durul Bazan

Macit Koper

Ekremcan Arslandağ

Ümmü Putgül

Şennur Nogaylar

Yaratılan dizisi konusu

Dizinin merakla beklenen konusu Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde geçiyor ve ağırlıklı olarak “ölüm ve ahiret” kavramına odaklanıyor. Hikaye genç ve tutkulu bir tıp öğrencisi olan Ziya’nın etrafında dönüyor. Ziya, tıp dünyasında çözülemeyen birçok gündelik sorunu bulma arzusuyla yanıyor. İstanbul’da tanıştığı İhsan isimli doktor, Ziya’nın tutkusunu anlayan tek kişidir. Ancak bu ikilinin gizli ve yasak bir işe girişmesi ve kadim bir metnin kapısını açması onları felaketin eşiğine getirir.

You cannot copy content of this page