Yaşar Güler kimdir biyografi? Yaşar Güler’in babası kimdir? Yaşar Güler Ardahan ın hangi köyünden?

04.06.2023
A+
A-
Yaşar Güler kimdir biyografi? Yaşar Güler’in babası kimdir? Yaşar Güler Ardahan ın hangi köyünden?

Yaşar Güler kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Yeni Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in üstlendiği görevler ve hayatı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Yaşar Güler kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Yeni Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in üstlendiği görevler ve hayatı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Orgeneral Yaşar GÜLER, 1954 yılında Ardahan’da doğmuştur. Teğmen rütbesiyle 1974 yılında Kara Harp Okulundan, 1975 yılında Muhabere Okulundan mezun olmuştur. 1975-1984 yıllarında çeşitli birliklerde Muhabere Takım ve Bölük Komutanlığı görevlerinde bulunan Org.GÜLER; 1986 yılında Kara Harp Akademisinden, 1988 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun olmuştur.

Sizler için bizlerde Yaşar Güler kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Yeni Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in üstlendiği görevler ve hayatı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Demet GÜLER ile evli olan Orgeneral Yaşar Güler bir çocuk ve iki torun sahibidir. İngilizce bilmektedir.

Orgeneral Güler, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarıyla Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminde darbeciler tarafından derdest edilerek Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığına götürülmüştü

Güler, savcılıktaki ifadesinde, Akıncı Üssü’nde tutulduğu sırada FETÖ’nün darbe girişimi sonrası tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün kendisiyle darbeci askerler arasında temasları sağladığını belirterek, Akın Öztürk ile ilgili, “Benim yakalanıp getirilmemden bu saate kadar haberinin olmamasının mümkün olmadığını söylemeliyim. İçeri girerek bizzat gözlerimi bağlayan bezi kendisi açtı. O esnada odada ikimizden başka kimse olmadığını gördüm” ifadelerini kullanmıştı.

Orgeneral Güler, 2018 yılında TSK’nın 30. Genelkurmay Başkanı olarak atanmıştır.

You cannot copy content of this page