Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir?

20.04.2023
A+
A-
Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir?

Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir? Yonca Ebuzziya nereli? Yonca Ebuzziya Doğum tarihi? Yonca Ebuzziya hastalığı, hasta yorumları?

@yoncaebuzziyaofficial kullanıcı adı ile instagramda bulunumaktadır. Biyografisinde şu ifade er alır.

“Sanat, tüm insanlığın bir arada buluştuğu tek ortak beğenidir” Tolstoy
Sanatlarandevu @YoncaEbuzziya1 kullanıcı adı ile Twitterda bulunur. Kendisinin 48 yaşında olduğu söylenmektedir.

2003’te Türkiye’deki ilk ve tek “marka elçisi” oldu. Borusan Otomotiv Marka Elçisi olarak 14 yol boyunca görev yapan Yonca Ebüzziya, firmanın kültür-sanat alanlarındaki aktivitelerinin danışmanlığını üstlendi. Yonca Ebuzziya gerçek bir İstanbullu.

Kökleri Mevlana Celaleddin ile 12. yüzyılda Horasan’a göç eden Horasanlı At Çeken Hacı Hasanoğulları’na uzanmaktadır.

Anne ve babası kendisi doğmadan boşanan Cemre Ebüzziya, Nilgül Utku’nun kızı, Menderes Utku ve Alev Ebüzziya‘nın yeğeni, Ümit Utku’nun torunu. Yonca Ebuzziya, İstanbul’un seçkin semtlerinden İstinye’nin en eski ailelerinden birine mensup… Eski İstinye denince gözleri dolan bir İstanbul tutkunu. Aynı semtte doğup büyüyen hatta 43 yıldır aynı evde yaşayan şanslı insanlardan biri. Balerin resimleri çizerek başladığı bale tutkusuna uzun yıllarını verdi.

Yonca Ebuzziya. Ama herşey bitip Devlet Opera ve Balesi’ne girince, “Bu iş bana uygun değil” deyip bu işe nokta koydu. “Önce ailem, sonra okuduğum İstinye İlkokulu altyapımı oluşturdu” diyen Ebuzziya’nın ailesindeki kişilerin hepsi eğitimli. Büyükbabası ve babası doktor, annesi 32 madalya sahibi milli kürekçi, ağabeyi makine mühendisi, kuzenleri profesör. Ailede bolca avukat ve büyükelçi de var.

You cannot copy content of this page