Yorgo Kırbaki kimdir nerelidir? Yorgo Kırbaki Kaç yaşında? vikipedi?

15.05.2023
A+
A-
Yorgo Kırbaki kimdir nerelidir? Yorgo Kırbaki Kaç yaşında? vikipedi?

Yorgo Kırbaki kimdir nerelidir? Yorgo Kırbaki Kaç yaşında? vikipedi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Yorgo Kırbaki kimdir nerelidir? Yorgo Kırbaki Kaç yaşında? vikipedi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Türkiye Yorgo Kırbaki, Stelya Berberakis isimlerini radyodan, gazetelerden ve televizyon kanallarından bir dönemler sık sık duyuyordu. Son dönemlerde sadece Yunanistan ile ilgili haberler söz konusu olduğunda Yorgo Kırbakis ismini duyar oldu. Yorgu Kırbaki, Türki basınında uzun yıllardır çalışan Rum kökenli hem azınlık hem Türk vatandaşı bir gazetecidir. Başta Hürriyet ve Milliyet gazetesi olmak üzere birçok gazete ve televizyonda gazetecilik, muhabirlik yaptı.Milliyet Gazetesinin uzun yıllar Avrupa ve Yunanistan temsilciliklerini yürüttü.

Türkiye’de doğup büyüyen Kırbaki, şu anda Yunanistan’ın başkenti Atina’da yaşıyor; ancak hala ilk günkü gibi kendisini Türk vatandaşı gibi hissettiğini ve Türkiye’ye bağlı olduğunu söylüyor.

Türkiye’den Yunanistan’a göç eden Rumlardan biri olan Kırbaki, Türkiye’de özellikle Recep Tayyip Erdoğan sonrasında kendilerini çok daha iyi hissettiklerini, daha adaletli muamele gördüklerini söylemişti. Türkiye’de doğup büyüyen ancak sonra ayrılmak zorunda kalarak Yunanistan’da yaşamını sürdüren 50 bin civarında İstanbullu Rum var.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Yorgo Kırbaki kimdir nerelidir? Yorgo Kırbaki Kaç yaşında? vikipedi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page