Dilan Yeşilgöz babası kimdir, nereli? Yücel Yeşilgöz kimdir nerelidir?

23.11.2023
A+
A-
Dilan Yeşilgöz babası kimdir, nereli? Yücel Yeşilgöz kimdir nerelidir?

Dilan Yeşilgöz babası kimdir? Dilan Yeşilgöz babası nereli? Hollanda Başbakanı Dilan Yeşilgöz nereli? Dilan Yeşilgöz kimdir? Hollanda’nın Kürt Başbakan adayı nereli ve evli mi? Siyasi görüşü ne? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Dilan Yeşilgöz babası kimdir? Hollanda Başbakanı Dilan Yeşilgöz nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Dilan Yeşilgöz-Zegerius, 18 Haziran 1977’de Ankara, Türkiye’de doğdu. Ailesi politik nedenlerle Hollanda’ya göç etti.

Dilan Yeşilgöz, Hollanda’nın Amersfoort şehrinde eğitim aldı ve daha sonra Amsterdam’daki Vrije Universiteit’te sosyal ve kültürel bilimler alanında lisans eğitimini tamamladı.

2003 yılında aynı üniversiteden Kültür, Organizasyon ve Yönetim alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Dilan Yeşilgöz, Hollanda siyasetinde önemli bir figür haline geldi.

Göçmen kökenli bir aileye mensup olması ve kadın olması, onun siyasi kariyerini daha da anlamlı kılıyor. Hollanda’da göçmenlerin ve kadınların siyasetteki temsilini artıran bir örnek olarak görülüyor.

Yeşilgöz, Mark Rutte’nin liderlik koltuğunu bırakmasının ardından VVD’nin gelecek lideri olma niyetini duyurdu ve bu göreve aday gösterildi. Hollanda’da yapılan genel seçimlerün ardından VVD lideri Dilan Yeşilgöz, tm seçmenlerine teşekkür ederek, “Sonuç bizim için hayal kırıklığı oldu” dedi. Yreşilgöz, seçimin galiplerini de tebrik etti.

İlk sonuçların ardından X hesabından bir açaıklama yapan Dilan Yeşilgöz, VVD’ye oy veren herkese teşekkür etti.

Yeşilgöz “Bu gecenin kazananlarını tebrik ediyoruz. Sonuç bizim için hayal kırıklığı oldu. PVV’nin zaferi insanların endişelerininin yeterince ele alınmadığını açıkça ortaya koyuyor. Liderlik artık Geert Wilders’ta” ifadelerini kullandı.

Partisi ile gurur duyduğunu belirten Yeşilgöz, parti üyeleri ve gönüllülerin büyük bir enerji ile çalıştıklarını belirtti.

Yeşilgöz, “Bu yüzden inandığımız bir Hollanda’yı inşa etmek için çalışmaya başlayacağız” dedi.

Dilan Yeşilgöz babası kimdir? Nerelidir? Ne iş yapıyor? Yücel Yeşilgöz kimdir, nerelidir?

Dilan Yeşilgöz-Zegerius, Hollanda’nın ilk kadın ve göçmen kökenli başbakan adayı olarak dikkat çekiyor. 18 Haziran 1977’de Türkiye’nin başkenti Ankara’da doğan Yeşilgöz, çocukken ailesiyle birlikte Hollanda’ya göç etti.

Annesi Ankara, babası ise Tunceli kökenli olan Yeşilgöz-Zegerius’un ailesi, politik nedenlerle Hollanda’ya yerleşti.

Babası Yücel Yeşilgöz, 12 Eylül darbesinden sonra 1980’de Hollanda’ya gitti. Dilan, kız kardeşi ve annesi ise 1984’te Yunanistan üzerinden Hollanda’ya ulaştı.

Yücel Yeşilgöz yazardır. Kendisinin 2 adet kitabı olduğu biliniyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Dilan Yeşilgöz babası kimdir? Hollanda Başbakanı Dilan Yeşilgöz nereli? Dilan Yeşilgöz kimdir? Hollanda’nın Kürt Başbakan adayı nereli ve evli mi? Siyasi görüşü ne? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page