Yusuf Kenan Çalık Kimdir? Hangi Takımlıdır? Yusuf Kenan Çalık biyografi, eşi, boyu

02.05.2023
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yusuf Kenan Çalık Kimdir? Hangi Takımlıdır? Yusuf Kenan Çalık biyografi, eşi, boyu

Yusuf Kenan Çalık Kimdir? Hangi Takımlıdır? Yusuf Kenan Çalık biyografi, eşi, boyu

Bir dönem TRT’de program yapan Yusuf Kenan Çalık, geçtiğimiz sene Tivibu Spor’a transfer olmuş ve kariyerine burada devam etmişti.

Daha önce FBTV’de görev yapan genç programcı, Linkedin hesabından da bunu doğrulamıştı.Temmuz 2008 ile Ağustos 2010 yılları arasında FBTV’de spiker olarak görev yapan Yusuf Kenan Çalık daha sonra Kasım 2010 ile Mayıs 2017 yılları arasında TRT Spor’da görev aldı.

Daha sonra Eylül 2017’de Tivibu Spor’a transfer olan Yusuf Kenan Çalık, hala burada görev yapmaktadır.

Ali Ece birlikte Tivibu Spor’da program yapmakta olan Yusuf Kenan Çalık, İngilizcenin yanı sıra İspanyolca ve Fransızca da biliyor.

Spor medyasının önemli isimleri arasında yer alan ve ekranların sevilen simalarından olan Yusuf Kenan Çalık, spor muhabirliği, spikerliği ve spor yazarlığı da yapmaktadır.Çeşitli internet sitelerinde ve YouTube kanallarında röportajları ve sporla ilgili görüşlerine yer verilen Yusuf Kenan Çalık, mütevazı ve efendi kişiliği ile biliniyor.Ekranlarda kullanıldığı seviyeli üslubu ve tarafları kırmamak için takındığı kibar tavrı ile dikkatleri çeken Yusuf Kenan Çalık, genç yaşına rağmen spor yorumcularına ders verir bir kişiliğe sahiptir.Gerek futbol gerekse basketbol alanlarında sahip olduğu teknik bilgileri ile spor sunuculuğunu ustaca yapan isimler arasında yer almaktadır. NTV Spor’un kapanmasının ardından Tivibu Spor ekranlarında yaptığı bir konuşma, kendisi ve kişiliği hakkında yeterince bilgi veriyor.Kendisi hakkında en çok merak edilen soruların arasında hangi takımlı olduğu sorusu yer alıyor. Yusuf Kenan Çalık Kimdir? Hangi Takımlıdır? Yusuf Kenan Çalık biyografi, eşi, boyu

Bu konuda renk vermeyen Yusuf Kenan Çalık, FBTV’de görev aldığı için “Fenerbahçeli” olarak akıllarda yer ediniyor. Fakat kendisinin hangi takımlı olduğunu bir programda söylememiştir.

You cannot copy content of this page