Yusuf Tekin kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

01.06.2023
A+
A-
Yusuf Tekin kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Eşi kimdir?

Yusuf Tekin kimdir? Yusuf Tekin kaç yaşında, nereli? Yusuf Tekin hayatı ve biyografisi Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Yusuf Tekin kimdir? Yusuf Tekin kaç yaşında, nereli? Yusuf Tekin hayatı ve biyografisi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Yusuf Tekin, 1970 yılında Tortum, Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Kendisi Türk bürokrat, akademisyen ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörüdür. Yusuf Tekin İlköğrenimi ve orta öğrenimi Rize’de tamamlamış, 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir. Siyaset ve sosyal bilimler alanında lisansüstü ve doktora eğitimini tamamlamış, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olmuştur.

Yusuf Tekin 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmış, Tekin, 28 Mayıs 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı olarak atanmış, 25 Temmuz 2018 tarihinde bu görevinden ayrılmış, 17 Ağustos 2018 tarihinde profesör olmuş, 15 Eylül 2018 tarihinde ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi rektörü olarak atanmıştır.

Sizler için bizlerde Yusuf Tekin kimdir? Yusuf Tekin kaç yaşında, nereli? Yusuf Tekin hayatı ve biyografisi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page