Zehra Görener kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim?

31.10.2023
A+
A-
Zehra Görener kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim?

Zehra Görener kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Zehra Görener kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Zehra Görener, 1973 yılında Sivas’ın Merkez ilçesinde doğmuş, Türk siyasetine büyük etki yapmış bir ailenin ferdi olarak dünyaya gelmiştir.

İlköğretimini Sivas’ta tamamladıktan sonra lise eğitimini Yalova Ticaret Meslek Lisesi’nde almıştır. Eğitim hayatını bitirdikten sonra, Yalova’da özel bir bankada krediler servis yöneticiliği yaparak iş dünyasına adım atmıştır.

Daha sonra Zehra Görener, ailesine ait olan gazete ve matbaa sektörüne yönelmiştir. Bu alanda birçok yazılı basımda (kitap, dergi) editörlük yaparak Yalova’nın kültürel yaşamına katkı sağlamıştır.

Zehra Görener, Adalet Partisi (AP) geleneğini sürdüren bir ailenin üyesi olarak siyasi kariyerine başlamıştır. 2004 yılında, Adalet Partisi mirasını taşıyan Doğru Yol Partisi’nin Yalova İl Yöneticisi olarak görev yapmaya başlamıştır.

2006 yılında, Doğru Yol Partisi Siyaset Akademisi Programı’na katılan Zehra Görener, başarılı bir yönetici olarak Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevine atanmıştır. Daha sonra Doğru Yol Partisi ile Anavatan Partisi’nin birleşmesi sonucu Demokrat Parti’nin Yalova İl Başkanlığı görevine getirilmiş ve aynı zamanda Demokrat Parti Genel Merkezi’nde 2 yıl boyunca Merkez Karar Kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi kariyerinin yanı sıra, Zehra Görener sivil toplum kuruluşlarına da aktif bir şekilde katkıda bulunmuştur. Sivas Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nde 6 yıl boyunca dernek başkanlığı yapmış ve 4 Eylül Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Zehra Görener kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page