Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç boşandı mı, evli mi, neden ayrıldı, babası kimdir?

06.05.2023
A+
A-
Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç boşandı mı, evli mi, neden ayrıldı, babası kimdir?

Zeliha Saraç, son günlerde HaberTürk’te Ebru Baki’den boşalan “Gündem” programını sunan isim olduğu için daha fazla merakla soruşturulmaya başlandı. Zeliha Saraç 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi.

Instagram üzerinden “zelihasaracc” kullanıcı ismi ile paylaşımlar yapan Zeliha Saraç’ın bu platform üzerinde 10 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

Zeliha Saraç hakkında merak edilen evli mi bekar mı, boyu kaç, annesi babası kimdir, aslen nereli gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Zeliha Saraç, Kanal 24’te “Analiz Sentez” isimli programın sunuculunu yapıyordu. Ağustoss 2019 yılına kadar bu görevi sürdürmüştü. Sonuç olarak, Zeliha Saraç’ın evli mi, bekar mı, boşanıp boşanmadığı konularındaki özel bilgiler ise açık kaynaklarda henüz bulunmuyor.

Saraç, yüksek lisans eğitimini ise 2014 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamladı. İş yaşamına Türkiye’nin saygın ekonomi kurumlarında başlayan Zeliha Saraç borsa , ekonomi ve döviz uzmanı olarak çeşitli kurumlarda önemli görevler aldı. 2000 yılıyla birlikte bu birikim ve tecrübesini medya alanına yansıtan Saraç ilk olarak Cnbce’de çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Tv8 , 24 Tv , KanalTürk ve 6NEWS’da başarılı programlar yaptı.

Medyadaki çalışmalarına da zaman zaman ara vererek sektörde yer alan Zeliha Saraç Trt Türk’te “Dünyanın Ekonomisi” adlı programı sundu.Eylül 2012’de Kanal 24’e transfer olan Saraç kanalda Ekonomi Müdürlüğü’nün yanısıra haftanın beş günü Analiz-Sentez isimli programın moderatörlüğünü yaptı.Şubat 2017 tarihinde ise istifa ederek TVNET’e transfer oldu. Daha sonra Show TV’de “Gece Hattı” adlı haber bültenini sunan Zeliha Saraç, 24 TV’de ise “Farklı Görüş” isimli programın moderatörlüğünü üstlenmiştir. 2019 Eylül ayında Bloomberg HT kanalına transfer olan Zeliha Saraç, bu kanalda “Yatırım Bülteni” isimli programı sunmaktadır. Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç boşandı mı, evli mi, neden ayrıldı, babası kimdir?

You cannot copy content of this page