Zendaya Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Zendaya boyu kaç cm? Kökeni?

28.04.2023
A+
A-
Zendaya Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Zendaya boyu kaç cm? Kökeni?

Zendaya Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Zendaya boyu kaç cm? Kökeni?

Zendaya, 1 Eylül 1996 yılında dünyaya gelmiştir.

3 kız kardeşe ve 2 erkek kardeşe sahiptir. Kaliforniya’da büyüyen Zendaya, anne tarafından Alman, baba tarafından ise Afrika asıllıdır. Henüz küçük yaşlarda iken Future Shock Oakland isminde bir grup ile beraber Orinda Kaliforniya Shakespeare Tiyatrosu, Oakland School’un for the arts ve Call Shakes isimi yaz konser programlarına dahil olmuştur.

Zendaya, profesyonel kariyerine Macy’s, Mervyns ve Old Navy’de model olarak çalışması sayesinde başlamıştır. “iCarly” isimli oyuncak reklamında da rol almıştır. Selena Gomez‘in oynadığı reklamlarda yedek dansçı olarak rol almıştır.

2008 yılında Katy Perry‘nin Hot n Cold klibinin Kidz Bop isimli klibinde yer almıştır. 2009 yılında “Haydi Çalkala” isimli dizide Rock Blue rolünü canlandırmak üzere seçmelere katılmıştır. Aynı dizide birkaç şarkı söylemiştir. Bu şarkıları single olarak yayınlamıştır. 2013 başlarında Dancing With the Stars isimli yarışmaya katılmıştır. 16. sezonunda olan yarışmada ikinci olmuştur. Aynı zamanda şovun en genç yarışmacısı da Zendaya’dır.

Ardından solo albüm çalışmalarına başlamıştır. 2011 senesinde Pixie Hollow Games isimli çocuk filminde rol almıştır.

Zendaya 2017 yılında ilk uzun metrajlı film çalışması olan “Örümcek Adam Eve Dönüş” ve “Muhteşem Showman” isimli filmlerde de oynamıştır. Örümcek adam eve dönüş filmi vizyona girdiği ilk haftadan itibaren gişede birinci sıraya yerleşmiştir. Bruno Mars’ın “Versace on the Floor” isimli şarkısında 2017 yılında görüntülenmiştir. 2019 yılının Haziran ayında bir drama dizisinde rol almıştır. Kendi müziklerini cesaretli ve farklı olarak nitelendiren hayranlarına “Zswagger” denilir. Zendaya Takma isimleri: Zen ve Daya’dır. Fakat arkadaşları ona “Boo” derler. Kendisi gibi oyuncu olan ve ortak çalışmaları Örümcek Adam serisinden bu yana Tom Holland ile sevgilidir. Zendaya Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Zendaya boyu kaç cm? Kökeni?

You cannot copy content of this page