Zeynel Emre kimdir? Aslen nereli? Zeynel Emre kaç yaşında, mesleği ne?

06.08.2023
A+
A-
Zeynel Emre kimdir? Aslen nereli? Zeynel Emre kaç yaşında, mesleği ne?

Zeynel Emre kimdir? Aslen nereli? Zeynel Emre kaç yaşında, mesleği ne? Zeynel Emre Alevi mi? Zeynel Emre Aslen nereli? Zeynel Emre babası kimdir? Zeynel Emre babası nereli? Zeynel Emre Yunus Emre kardeş mi? Zeynel Emre Tunceli? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Zeynel Emre kimdir? Aslen nereli? Zeynel Emre kaç yaşında, mesleği ne? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Zeynel Emre, avukat ve siyasetçidir.

Zeynel Emre, Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili’dir.

Kendisi Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili olarak meclise girdi.

Zeynel Emre, Kasım 2015, Haziran 2018 ve Mayıs 2023 genel seçimlerinde tekrar seçildiği milletvekilliği görevini devam ettirmekte; ”Hiçbirimiz hepimizden akıllı değiliz” gerçeğinden hareketle paylaşılabilen, duyarlı ve kararlı çalışmalar yürütmektedir.

1981 yılında Ali Hadi Emre Ve Songül Emre çiftinin oğlu olarak Manisa’da dünyaya geldi. İlk çocukluk dönemini Elazığ’da geçirdi, İstanbul’a yerleştikten sonra sırasıyla Yeşilköy Muhsin Adil Binal Ortaokulu, Ataköy Cumhuriyet Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi “Hükümet ve Liderlik Okulu” Sertifika Programı’nı tamamlayan Zeynel Emre, Türkiye ve yurtdışında (ABD ve Almanya) pek çok önemli sempozyum ve akademik çalışmada yer aldı.

Zeynel Emre, serbest avukat olarak adım attığı mesleki kariyerine, 2005-2015 yılları arasında hukuk bürosunda yönetici/ortak olarak devam etti.

Evrensel bir siyasi anlayışı geliştirme ideali ile üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif olarak sırasıyla Mahalle Delegeliği, İl Delegeliği, Bakırköy İlçe Örgütü Avukatlığı gibi çeşitli kademelerde görev yaptı.

Zeynel Emre, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’nın ardından, 2012 -2015 yılları arasında İstanbul İl Sekreterliği görevinde bulunarak Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde bu göreve gelen en genç üyelerden biri oldu.

Sizler için bizlerde Zeynel Emre kimdir? Zeynel Emre kaç yaşında, nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page