Zeynep Erataman Kimdir? Kaç yaşında, nereli? Zeynep Erataman Eşi Kimdir? Vikipedi

22.04.2023
A+
A-
Zeynep Erataman Kimdir? Kaç yaşında, nereli? Zeynep Erataman Eşi Kimdir? Vikipedi

Zeynep Erataman Kimdir? Kaç yaşında, nereli? Zeynep Erataman Eşi Kimdir? Vikipedi

Zeynep Erataman 01.01.1980 doğumludur. Yani 423 yaşındadır. Zeynep Erataman 1997’de İtalyan Lisesini Olgunluk Sınavı birincisi olarak bitirdi. 2001 yılında ABD’de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu ve Harvard Üniversitesinde Finans Muhasebesi kursu gördü. Zeynep Erataman Kimdir? Kaç yaşında, nereli? Zeynep Erataman Eşi Kimdir? Vikipedi Üniversite yıllarında Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği asistanlığı da yapan Erataman, Citibank Bireysel Bankacılık çatısı altında Servet Yönetimi konusunda uzmanlaştı.

Zeynep Erataman, 2003-2008 arasında yabancı mali kurumların dışında Robert College’de danışmanlık hizmeti verdi. Zeynep Erataman, Kasım 2008’de katıldığı CNBC-E’de Dış Haber Editörlüğü ve Sunuculuk dışında kanalın dış ilişkiler sorumluluğunu da üstlendi.

Zeynep Erataman 2009’dan bu yana CNBC için Business Turkey adlı Türk ekonomisine dair İngilizce bülteni hazırlayıp sunuyor. Aralarında Dünya Ekonomik Forumu, OECD haftası, Faktoring Zirvesi, Automotivist, Değişim Liderleri Zirvesi ve DYG Yeni Medya Düzeni ile İstanbul Finans Zirvesinin de bulunduğu bir dizi etkinlikte moderatörlük yaptı.

Zeynep Erataman; Joseph Stiglitz, Nouriel Roubini, Ken Rogoff, Mark Mobius, Marc Faber, Angel Gurria, Pascal Lamy, John Lipsky, Zhu Min ve Charles Dallara gibi dünya ekonomisinin önde gelen isimleri ile söyleşiler gerçekleştirdi.2015 yılının Kasım ayında ise Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası ile Bloomberg HT Radyo’da Çapraz Kur programlarını sunmaya başlamıştır. Zeynep Erataman Kimdir? Kaç yaşında, nereli? Zeynep Erataman Eşi Kimdir? Vikipedi Sorularını yanıtladık.

You cannot copy content of this page