Zeynep Harezi Yılmaz kimdir? Kaç yaşında? Zeynep Harezi kimin kızı, eşi kimdir?

06.04.2024
A+
A-
Zeynep Harezi Yılmaz kimdir? Kaç yaşında? Zeynep Harezi kimin kızı, eşi kimdir?

Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemizin bu güzide adresinde bu sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Zeynep Harezi kimdir? Karpowership’in ticari sorumlusu Zeynep Harezi kaç yaşında nereli? sorularının yanıtlarını araştırdık. Sayfamızda yer verdik, evet. İşte detaylar;

Karadeniz Holding’in ticari operasyonlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Zeynep Harezi, iş dünyasında önemli bir figür olarak dikkat çekiyor. 12 yıldır aktif olarak iş hayatının içinde yer alan Harezi, ailesiyle birlikte yönettiği Karadeniz Holding’in köklü geçmişinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından biri olan Zeynep Harezi, iş dünyasında önemli bir konuma sahiptir.

1975 yılında İstanbul’da doğan Harezi, 2024 yılında 49 yaşındadır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimine başlayan Harezi, daha sonra uluslararası alanda işletme eğitimi almıştır. Kariyerine uluslararası bir şirkette pazarlama departmanında başlayan Harezi, kısa sürede yöneticilik pozisyonuna yükselmiştir. 1996 yılında enerji piyasasının özelleştirilmesiyle birlikte enerji sektörüne yönelen Karadeniz Holding, Türkiye’deki ilk özel üretim, toptan elektrik lisansı, sınır ötesi lisansı alan şirketler arasına girmiştir. Daha sonra doğal gaz, güneş ve jeotermal kaynaklı santraller de holdingin portföyüne eklenmiştir.

Zeynep Harezi, holdingdeki pozisyonunda büyük dayısı Osman Karadeniz ile birlikte önemli bir rol üstlenmiştir. Ailesinin işine duyduğu bağlılık ve kararlığıyla tanınan Harezi, iş dünyasında sıkça adından söz ettirmektedir.

Holdingin kökeni, 1948 yılında dedesi Rauf Karadeniz tarafından atılan temellerle başlıyor. Rauf Karadeniz, gemi inşaat sektörüne destek vermek amacıyla ağır sanayi alanında iş hayatına adım atıyor ve daha sonrasında kaynak makineleri işine de giriş yapıyor.

You cannot copy content of this page