Zizan ne demek? Hivda ne demek? Hivda Zizan isminin anlamı?

03.12.2023
A+
A-
Zizan ne demek? Hivda ne demek? Hivda Zizan isminin anlamı?

Hivda ne demek? Zizan ne demek? Hivda Zizan isminin anlamı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Hivda ne demek? Zizan ne demek? Hivda Zizan isminin anlamı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Zizan yeşil çayırlık, çimen gibi anlamlara geliyor. Halk arasında yaygın olarak kullanılan Hivda ismi çağrı gibi anlamına gelmektedir. Çağrı ve davet anlamı da taşıyor. Manevi açıdan bakıldığında Hivda ismi gözü pek ve cesur olarak bilinmektedir. Ayrıca ay anlamına da geldiği söyleniyor. Ayın doğumunu simgeleyen ve aynı zamanda o andaki güzel görüntüsünü yansıtan Hivda Kürtçe üzerinden Türkçeye çevirdiği zaman anlam olarak, ‘ay doğdu’ şeklinde ifade edilmektedir. Bu iki kelimenin merak edilme sebebi olan Hivda Zizan Alp 9 Kasım 1993 doğumludur. 29 yaşındaki Hivda Zizan Alp, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Neslihan Atagül ve Engin Akyürek’in yer aldığı Sefirin Kızı dizisinde hayat verdiği Elvan karakteri ile yer aldı.

HİVDA ZİZAN NE DEMEK?

Hivda Zizan isminin anlamı, kökeni Kürtçe olan ay doğdu anlamına gelmektedir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Hivda ne demek? Zizan ne demek? Hivda Zizan isminin anlamı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Zizan ne demek Kürtçe? Zizan isminin anlamı?

Genelde buna benzer olan Zişan isminin anlamı: Şanlı, şöhretli, şerefli ile karıştırılmaktadır. Bu anlamda değildir. Hivda Zizan isminin anlamı, kökeni Kürtçe olan ay doğdu anlamına gelmektedir.

You cannot copy content of this page